Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisV roce 2016 uplynulo sto let od narození K. O. Hrubého, významného českého fotografa, pedagoga, teoretika, kurátora, lektora a organizátora. S jeho jm…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 23,83 € - SLEVA
Cena s DPH
17,87
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelDům umění města Brna
ISBN978-80-7485-148-3
EAN9788074851483
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.94 Kg
Rozměr220 × 239 mm
Vazbavázaná
Počet stran304

Bližší informace o knize "Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik"

V roce 2016 uplynulo sto let od narození K. O. Hrubého, významného českého fotografa, pedagoga, teoretika, kurátora, lektora a organizátora. S jeho jménem je spojeno nejen mimořádné dílo, ale i mnoho dalších aktivit, které ve druhé polovině dvacátého století ovlivnily tehdejší vnímání a pozici média fotografie. Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik, autor Karel Otto Hrubý.


Anotace knihy " Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik, autor Karel Otto Hrubý"

Fotografie K. O. Hrubého jsou spjaty s dobou svého vzniku, reflektují autorovy osobní zájmy a témata, která jej zvlášť oslovovala, dobové názorové trendy i aktuální společenskou situaci.

Jeho začátky jsou spojené s českou meziválečnou avantgardou, byl mu blízký jeden z výrazných uměleckých proudů poválečných desetiletí, obracející se k poetice všedního dne.

Později se krátce věnoval i inscenované fotografii, poslední desetiletí jsou spojena s malbou obrazů poetického naivizujícího pojetí. Jeho oblíbeným námětem byla krajina, dokumentoval folklór a tradice venkovského prostředí, fotografie byla i jakýmsi deníkem jeho života. K. O. Hrubý zanechal rovněž výraznou stopu jako pedagog, k jeho odkazu se dodnes hlásí řada českých fotografů.

Rozsáhlá třísetstránková monografie, která vychází u příležitosti výstavy Hrubého díla v brněnském Domě umění, tak poprvé komplexně postihuje autorovu fotografickou tvorbu a její význam v kontextu české i světové fotografie..
Dům umění města Brna

Obsah knihy: Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik

Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik - examplesKarel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik - examplesKarel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz