Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky)

Autor
Informace, 2013
PopisMonografie publikována k výstavě Malich konající se v období 1. 2. – 8. 5. 2013 v Jízdárně Pražského hradu. Kniha poskytuje všezahrnující přehled tvor…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
ISBN8087430217
EAN9788087430217
Rok vydání
Hmotnost4.45 Kg
Rozměr280 × 330 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran999

Bližší informace o knize "Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky)"

Monografie publikována k výstavě Malich konající se v období 1. 2. – 8. 5. 2013 v Jízdárně Pražského hradu. Kniha poskytuje všezahrnující přehled tvorby Karla Malicha obsahující malbu, sochařství či kresbu a jejím prostřednictvím seznamuje čtenáře s umělcovým putováním životem a jeho jedinečně citlivým pohledem na svět. Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky), autor Karel Srp.


Anotace knihy " Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky), autor Karel Srp"

Karel Malich (1924) patří bezesporu ke špičce našeho umění a kdyby žil v zahraničí, zřejmě by se stal skutečnou světoznámou hvězdou. Jeho umělecký projev ať už v abstraktních obrazech či plastikách je založen na hlubokých vnitřních prožitcích, které umělec dokáže zcela jasně artikulovat.

Autor textu monografie Karel Srp v závěru velmi podrobných rozborů všech etap Malichovy práce o jeho životním tématu v dialekticky pojmenované kapitole Jednota světa píše jako o světelné vizi: "...prostor, soustředěný do jednoho bodu, se vzápětí rozšiřuje do všech stran, čas, omezený na jeden okamžik, bezprostředně přechází do věčna."

Monografie je svým způsobem Malichovým pomníkem. Ochranné pouzdro je navrženo samotným umělcem a svou barevností je v knižní produkci netypické - vlastně vypadá jako Malichovo samostatné dílo. Přebal i vazba monografie mají jasně oranžovou barvu s vytlačenými stříbrnými liniemi připomínajícími Malichovy legendární drátěné objekty. Reprodukce jsou výjimečné v opakování velkých detailů rozkošnicky tištěných přes celou dvoustranu a fascinujících čtenáře svou okázalou demonstrací velké podívané. Exotičnost knihy je dána jejími technickými parametry: silný papír svázaný v pěticentimetrovém hřbetu, technologie tisku barev - to byly požadavky v našich poměrech neuskutečnitelné..
Galerie Zdeněk Sklenář

Obsah knihy: Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky)

Karel Malich - 2.vydání monografie (anglicky) - examplesKarel Malich - 2.vydání monografie (anglicky) - examplesKarel Malich - 2.vydání monografie (anglicky) - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz