Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKatalog vydávaný u příležitosti výstavy konané mezi červencem a říjnem 2015 v Museu Kampa. Naleznete v něm reprodukce všech vystavených děl včetně sou…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRetro Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.57 Kg
Rozměr260 x 210
Vazbabrožovaná
Počet stran105

Bližší informace o knize "Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA"

Katalog vydávaný u příležitosti výstavy konané mezi červencem a říjnem 2015 v Museu Kampa. Naleznete v něm reprodukce všech vystavených děl včetně soupisových čísel, kalendárium či básnické texty, o které se výstava opírá. Umělecká díla doplňují momentky ze Lhotákova života od významného fotografa Václava Chocholy. česky, anglicky Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA, autor Jiří Popel.


Anotace knihy " Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA, autor Jiří Popel"

"Přes šedesát olejomaleb promlouvá svými příběhy nejen v rovině malířské, ale také vztahové. Jména jako Jiří Kolář, Adolf Branald, František Hrubín, Josef Hiršal, Kamil Bednář, Ivo Vodseďálek, Ivan Blatný nebo Václav Chochola jsou nostalgickou vzpomínkou na přátelství, která vypovídají o lidech i motivech, které Kamil Lhoták maloval. Literární a společenský svět, který jej obklopoval, je pozoruhodnou intelektuální paletou a bohatým zdrojem nezapomenutelných výjevů.
Přes šedesát olejomaleb představuje to nejlepší z let 1937 až 1954. Většina obrazů má výstavní premiéru, často skončily jako osobní dar někomu, kdo se z něj těšil po generace. Některé byly vystaveny na prvních výstavách Skupiny 42, některé jsou zcela novým objevem. Výstava je doplněna úryvky z literární tvorby přátel Kamila Lhotáka a je zde představen i jeden jeho původní text - lehce morbidní pohádka Kouzelník a hostinský, kterou napsal ve čtyřicátých letech.
Výstava v Museu Kampa nemá za cíl být vědeckou studií srovnávající vztah slova a obrazu, spíše by ráda vzdala hold přátelům, kteří se potkali ve svých básních a obrazech a společně vzlétali ke hvězdám."
Jakub Sluka, kurátor.
Retro Gallery

Obsah knihy: Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA - examplesKamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA - examplesKamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA - examplesKamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz