K čemu jsou architekti

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisKnížka je určená pro čtenáře od 10 let. Architekti a architektky vytvářejí prostředí, ve kterém se pohybujeme, bydlíme, odpočíváme, učíme se, pracujem…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelJana Kostelecká
ISBN978-80-270-2710-1
EAN9788027027101
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr160x220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran248

Bližší informace o knize "K čemu jsou architekti"

Knížka je určená pro čtenáře od 10 let. Architekti a architektky vytvářejí prostředí, ve kterém se pohybujeme, bydlíme, odpočíváme, učíme se, pracujeme… zkrátka ve kterém žijeme. Mají ale trochu nevděčnou roli. Každého nejvíc zajímá, jak výsledky jejich práce vypadají. K čemu jsou architekti, autor Dušek Ondřej, Jirkalová Karolína.


Anotace knihy " K čemu jsou architekti, autor Dušek Ondřej, Jirkalová Karolína"

Úvodní část přibližuje východiska i způsob práce architektů. Na příkladu čtrnácti konkrétních realizací pak ukazujeme, jak autoři došli k výslednému řešení a jaký má smysl. Výběrem projektů jsme se snažili představit širokou škálu úloh, situací a tvůrčích postupů současné architektury: budovy v proluce i na volném prostranství, rekonstrukce i novostavby, veřejné i soukromé, velké i malé, domy i prostory, architekturu i urbanismus. Celou knihou také prostupuje slovníček odborných pojmů. Téměř všechny představené stavby jsou veřejně přístupné, zvídavý čtenář je tedy může i navštívit.

Autory knihy jsou Ondřej Dušek (koncept, text a ilustrace) a Karolina Jirkalová (koncept a text).

Architekt Ondřej Dušek vystudoval FA ČVUT v Praze a školu Emila Přikryla na pražské AVU. Pracoval v ateliéru Hnilička Císler architekti, od roku 2010 působí na volné noze. Podílel se na přípravě výstavy Baugruppe ist super! kurátorů Heleny Doudové a Marka Kopeće.

Karolina Jirkalová je novinářka, kritička a editorka se zaměřením na architekturu. Vystudovala bohemistiku na FF UK v Praze, v současnosti je doktorandkou teorie a dějin umění na pražské UMPRUM. Je redaktorkou časopisu Art+Antiques, podílela se na publikacích Architekti SIAL, nebo Město mezi domy, byla editorkou výzkumného projektu Panelová sídliště v ČR jako součást městského životního prostředí..
Jana Kostelecká

Obsah knihy: K čemu jsou architekti

K čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examplesK čemu jsou architekti - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz