Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisJosef Váchal (1884–1969) je jednou z nejvýraznějších postav českého umění 20. století. Svůj talent uplatňoval v řadě rozmanitých realizací. Kreslil, m…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
2 490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN978-80-7467-045-9
EAN9788074670459
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.03 Kg
Rozměr205 x 300 mm
Vazbavázaná
Počet stran480

Bližší informace o knize "Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal"

Josef Váchal (1884–1969) je jednou z nejvýraznějších postav českého umění 20. století. Svůj talent uplatňoval v řadě rozmanitých realizací. Kreslil, maloval, vyřezával sochy i nábytek, leptal, odléval písmo, vázal knihy a psal. Především se však považoval za dřevorytce a svá grafická díla soustředil v množství autorských tisků a knih. vydali Arbor vitae, Západočeská galerie v Plzni a Památník národního písemnictví Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal, autor Marie Rakušanová.


Anotace knihy " Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal, autor Marie Rakušanová"

Tato první podrobná studie o Váchalově knižní tvorbě je zároveň monografickou publikací, mapující Váchalův život a dílo v jejich celistvosti. Váchal totiž byl umělcem knihy, jeho láska k literatuře se projektovala do všech oblastí jeho tvorby a do všech fází jeho života. V knižní tvorbě Váchal uplatnil své všestranné tvůrčí zaměření i tendenci slučovat život s uměním v totálně pojatém uměleckém díle. Bohatá obrazová složka publikace ukazuje efektní podobu Váchalových monumentálních knižních projektů, neopomíjí však ani širší tvůrčí kontext, zahrnující díla z oblasti volné tvorby (slavné obrazy, kresby, fotografie a grafické listy) i zdánlivě marginální a dosud neprávem opomíjené drobnější tisky a rukopisy. Výpravnou hlavní část knihy doplňuje podrobný katalog Váchalovy knižní tvorby, ve kterém téměř každou položku soupisu doprovází menší obrazová reprodukce. Náročnost provedení publikace koresponduje s přístupem samotného Váchala k jeho autorským knihám. Váchal tvořil knihy mimořádné, názorově ucelené a obdobnou ambici naplňuje také tato velkorysá monografie..
Zapadočeská galerie v Plzni

Obsah knihy: Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal

Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examplesJosef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal - examples

Recenze knihy: Josef Váchal. Napsal, vyryl, vytiskl a svázal


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 30.12.2014, Heureka.cz
Fantastická kniha.
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 29.01.2015, Heureka.cz
Velice pěkně zpracované, asi polovina obsahu jsou faksimile uměleckých děl v opravdu vysoké kvalitě, takže uměleckému zážitku nic nebrání;)
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, Osecky , 06.10.2015, Heureka.cz
Kvalita tisku, obsahová kopletnost.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz