Josef Koudelka: Decreazione

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisLeporelo k výstavě v NG 22.3. - 23.9.2018. Soubor fotografií s názvem De-creazione vytvořil fotograf Josef Koudelka pro první prezentaci Svatého stolc…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 040
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN9788070356838
EAN9788070356838
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.70 Kg
Rozměr320x320
Vazbabrožovaná
Počet stran22

Bližší informace o knize "Josef Koudelka: Decreazione"

Leporelo k výstavě v NG 22.3. - 23.9.2018. Soubor fotografií s názvem De-creazione vytvořil fotograf Josef Koudelka pro první prezentaci Svatého stolce na 55. Bienále v Benátkách v roce 2013 Josef Koudelka: Decreazione, autor Josef Koudelka.


Anotace knihy " Josef Koudelka: Decreazione, autor Josef Koudelka"

Vatikánská muzea nabídla spolupráci kromě Josefa Koudelky také italské umělecké skupině Studio Azzurro a australskému malíři Lawrenci Carrollovi. Oslovení umělci měli ztvárnit tři témata inspirovaná knihou Genesis: Creazione, De-creazione a Ri-creazione, přičemž Josef Koudelka si vybral téma, kterému se intenzivně věnuje již tři desetiletí, a které dosud shrnul v patnácti publikovaných knihách zabývajících se zobrazením nevratných zásahů člověka do krajiny.

Jeho soubor De-creazione tvoří sekvence osmnácti fotografií, které se skládají z devíti velkých horizontálních panoramat (91 x 257 cm) a tří vertikálních triptychů (158 x 150 cm). Soubor zachycuje tři hlavní témata, které Josef Koudelka vybral k myšlence destrukce: zásahy času do lidské historie a životního prostředí, zemětřesení i jiné přírodní katastrofy nás ovlivňovaly po staletí; válečné konflikty, zdi a jiné bariéry, které stavíme, se stávají symboly strachu a nenávisti; a nakonec dva protikladné póly – příroda a industriální svět, které jsou v dlouhodobém konfliktu neméně bolestném a zhoubném. Koudelkova angažovanost nás skrze velkoformátové obrazy upozorňuje na nerovnováhu vztahu člověka a jeho prostředí a zároveň odhaluje lidský sklon k nikdy nekončící destrukci. „Stejně tak jako existuje zločin proti lidskosti, existuje i zločin proti krajině. Není důležité, čím je tento zločin obhajován, a jak je nazýván. Lidé se mohou bránit, ale krajina ne,“ říká Josef Koudelka.

Josef Koudelka by rád poděkoval všem, kteří se podíleli na tomto projektu: Cardinal Gianfranco Ravasi (prezident papežské rady pro kulturu), Antonio Paolucci, Micol Forti (Vatikánská muzea), Alessandra Mauro, Roberto Koch, Peter MacGill, Lauren Panzo (PACE/MacGill Gallery, New York), Lawrence Barth, Irena Šorfová..
Národní galerie v Praze

Obsah knihy: Josef Koudelka: Decreazione

Josef Koudelka: Decreazione - examplesJosef Koudelka: Decreazione - examplesJosef Koudelka: Decreazione - examplesJosef Koudelka: Decreazione - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz