Jaroslav Diviš

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisDalší publikace z řady Marginálie, tentokrát věnovaná Jaroslavu Divišovi. Česky, anglicky. Součástí je i CD s hlukovou tvorbou Jaroslava Diviše.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPavel Konečný - marginálie
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr123 × 160 mm
Vazbapaperback
Počet stran85

Bližší informace o knize "Jaroslav Diviš"

Další publikace z řady Marginálie, tentokrát věnovaná Jaroslavu Divišovi. Česky, anglicky. Součástí je i CD s hlukovou tvorbou Jaroslava Diviše. Jaroslav Diviš, autor Pavel Konečný.


Anotace knihy " Jaroslav Diviš, autor Pavel Konečný"

Jaroslav Diviš
24. 5. 1981 narozen ve Vsetíně.
Samouk, bez odborného vzdělání.

Kreslíř, malíř, grafik, kolážista, básník, hudebník, žije a tvoří ve Vsetíně. Jeho tvorbu v počátcích ovlivnili především Alén Diviš, Vladimír Boudník, Michal Ranný, Antoni Tapies, Cy Twombly a další. Věnuje se hlavně kresbě, kombinovaným technikám, monotypům, obrazům a kolážím, s odkazem na věk dřeva a kamene (pravěk, městské pohanství). Ve své rozsáhlé tvorbě se zaobírá především sám sebou (člověkem a prvotním výtvarným projevem) a spletitými vztahy k okolnímu světu. Používá veškeré techniky bez omezení, informel, art brut, konceptuální umění, minimalismus atd. Uspořádal několik samostatných výstav svých děl ve Zlíně, Vsetíně, Opavě a Šumperku. Obesílá i společné výstavy u nás a v zahraničí. Ve své rozsáhlé tvorbě se zaobírá především člověkem a jeho spletitými vztahy k okolnímu světu. Hlukovou obdobu ticha šíří převážně samovydáváním (v omezeném nákladu CD, kazety, diskety), v okruhu čistě podzemním po celém světě. Občas publikoval sociální poezii na veřejných internetových stránkách (ojediněle v časopisech Psí Víno a VLAK)..
Pavel Konečný - marginálie

Obsah knihy: Jaroslav Diviš

Jaroslav Diviš - examplesJaroslav Diviš - examplesJaroslav Diviš - examplesJaroslav Diviš - examplesJaroslav Diviš - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 26.6. do 9.7.2020 budou expedovány ihned 13.7.2020. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení