Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2013
PopisJan Švankmajer (1934) je jednou z neoriginálnějších osobností světového filmu, osloveni jeho dílem byly takové osobnosti jako David Lynch či Quentin T…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 990 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-015-2
EAN9788074670152
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.14 Kg
Rozměr200 x 270 mm
VazbaV8
Počet stran512

Bližší informace o knize "Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou"

Jan Švankmajer (1934) je jednou z neoriginálnějších osobností světového filmu, osloveni jeho dílem byly takové osobnosti jako David Lynch či Quentin Tarantino. Kniha Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou zůstane na dlouhou dobu zásadní Švankmajerovou monografií, podobným pramenným materiálem nikdo jiný nedisponuje. Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou, autor František Dryje, Ivo Purš, Bertrand Schmitt, Jan Švankmajer.


Anotace knihy " Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou, autor František Dryje, Ivo Purš, Bertrand Schmitt, Jan Švankmajer"

Systematicky a komplexně zachycuje tvůrčí a životní cestu filmaře, výtvarníka, experimentátora, grafika, scénografa, básníka a „bojovného surrealisty“ a ukazuje, jak spolu jednotlivé stránky rozmlouvají, jak soudržný a zároveň výlučný je jeho svět. Chronologicky pojatá biografická studie se střídá s esejemi, interpretujícími charakteristické atributy Švankmajerovy tvorby, uvádí a komentuje jeho jednotlivá díla, ať už pro film či pro divadlo. Zpracovány, citovány a bohatě obrazově dokumentovány (v knize je 415 reprodukcí) jsou jeho scénografie, kresby, asambláže, filmy, objekty, básně, sbírka budovaná na principu kunstkomory, tvůrčí a fatální propojenost s Evou Švankmajerovou; autoři rovněž upozorňují na četné umělecké a profesní spolupráce, určující setkání, vlivy, zkušenosti, obsese, představy i občanské postoje, jež utvářejí autorovu ojedinělou a osobitou imaginaci. Kniha vychází samostatně v české i anglické jazykové verzi..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou

Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou - examplesJan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou - examplesJan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou - examples

Recenze knihy: Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 15.09.2015, iUmeni.cz
Komplexní monografie autora. Nic obsáhlejšího prozatím nevyšlo. Doporučuji

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz