Jan Hísek: Oko oblaku

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisOtto M. Urban hovoří s Janem Hískem o skutečnostech citlivých, hlubokých i faktických ve své podstatě. Obrazový doprovod je soustředěn na jeho obrazy …
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 390 Kč - SLEVA
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074671180
EAN9788074671180
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.90 Kg
Rozměr180 x 23 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran56

Bližší informace o knize "Jan Hísek: Oko oblaku"

Otto M. Urban hovoří s Janem Hískem o skutečnostech citlivých, hlubokých i faktických ve své podstatě. Obrazový doprovod je soustředěn na jeho obrazy a kresby z posledních dvou let, ve kterých nalézáme pozoruhodné napětí, tvary a barvy jakoby soupeří s kresebností a liniemi. Jan Hísek opět prokazuje, že je jedním z nejosobitějších umělců současnosti, i to, jak je jeho dílo pevně ukotveno na duchovních i myšlenkových základech. Jan Hísek: Oko oblaku, autor Otto M. Urban, Jan Hísek, Martin Souček.


Anotace knihy " Jan Hísek: Oko oblaku, autor Otto M. Urban, Jan Hísek, Martin Souček"

Na tvých obrazech, kresbách i grafických listech se často objevuje motiv

anděla. Kdo jsou tví andělé?Andělská křídla, která se dotýkají nebe a spojují bytost, která je vlastní se zemí, s lesem, s krajinou. V dřívějších grafických listech měli mí andělé jasnější podobu a vycházeli ze svatých, které jsem kreslil v dětství. V kresbách a obrazech postupně opouštěli původní podstatu, andělská křídla se připojovala i k rybám, zvířatům a drobným tvorům, či k mrakům, ve kterých měl být anděl obsažen. Důležitým se tedy stává to, že je obsažen v něčem rodícím se, středu, který rozvíří vesmír a křídly propojí vše, co je dosažitelné. V obrazech je již nebe nahoře i dole a po stranách, kompozice získává jiný smysl, jakož i anděl, který ji propojuje v různém ukrytí..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Jan Hísek: Oko oblaku

Jan Hísek: Oko oblaku - examplesJan Hísek: Oko oblaku - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz