Jakub Špaňhel

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisPět světel nad hladinou Vltavy se prý objevilo v noci 20. března 1393 kolem zmučeného těla Jana Nepomuckého, které zbrojnoši krále Václava IV. svrhli…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBold Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr210 x 210
Vazbaměkké desky
Počet stran33

Bližší informace o knize "Jakub Špaňhel"

Pět světel nad hladinou Vltavy se prý objevilo v noci 20. března 1393 kolem zmučeného těla Jana Nepomuckého, které zbrojnoši krále Václava IV. svrhli z Karlova mostu. Bylo to znamení, podle něhož ho později nalezli rybáři. Ti zemřelého muže předali bratrům křížovníkům s červeným srdcem, kteří ho pochovali ve svém klášterním kostele sv. Kříže většího Jakub Špaňhel, autor Radek Wohlmut.


Anotace knihy " Jakub Špaňhel, autor Radek Wohlmut"

Jakub Špaňhel (1976) se poprvé malířsky dotkl legendy zřejmě nejznámějšího českého světce už na přelomu tisíciletí, když v rámci své diplomové práce zaměřené na interiéry kostelů, zachytil v prostoru svatovítské katedrály i proslulý stříbrný světcův hrob. Tehdy obraz maloval podle obrázku z bedekru, takže ho vyvedl zlatě. Po dvaceti letech se k tématu vrátil, tentokrát zcela novým monografickým cyklem pláten, který je možný vidět jako celek vůbec poprvé..
Bold Gallery

Obsah knihy: Jakub Špaňhel

Jakub Špaňhel - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz