Jakob Schmeissner - Z mého života a tvorby

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisNárodní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci vydal na konci roku 2020 monografii Jakob Schmeißner. Z mého života a tvorby zaměřenou na…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní památkový ústav
ISBN9788087810446
EAN9788087810446
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.50 Kg
Rozměr220x280
Vazbabrožovaná
Počet stran343

Bližší informace o knize "Jakob Schmeissner - Z mého života a tvorby"

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci vydal na konci roku 2020 monografii Jakob Schmeißner. Z mého života a tvorby zaměřenou na život a dílo norimberského architekta Jakoba Schmeißnera (1874—1955), jehož jméno je svázáno i s oblastí severních Čech. Jakob Schmeissner - Z mého života a tvorby, autor Petra Šternová.


Anotace knihy " Jakob Schmeissner - Z mého života a tvorby, autor Petra Šternová"

Projekt se zabýval výzkumem moderní architektury dvaceti let mezi roky 1960–1980. Formální proměny architektury poválečného období se celosvětově odvíjejí od hledání stylu a vývoje materiálů a konstrukčních technologií. V zemích východního bloku pak tyto formální proměny přímo souvisejí s proměnami politické scény. Stavby a soubory vzniklé v 60. a 70. letech 20. století představují Publikace od Petry Šternové přináší komplexní pohled na život a dílo architekta Schmeißnera. Součástí monografie je kritické vydání architektových rukopisně psaných vzpomínek z roku 1946 („Z mého života a tvorby“) a 1948 („Zářivá minulost“) uložených v norimberském městském archivu. Ty jsou čtenáři předkládány jak v českém překladu, tak i originálním německém přepisu, jejichž autorem je Tomáš Rataj. A dále katalog Schmeißnerovy tuzemské i zahraniční tvorby. V severních Čechách byly Schmeißnerovy realizace svázány zejména s rodinou průmyslníků Liebiegů, především libereckým Theodorem Liebiegem ml. a jemu spřízněnou Helenou Schmittovou v Českém Dubu. Publikaci doprovází bohatý obrazový materiál. Ten kromě projekčních prací představuje i dosud neznámé architektovy kresby ze studijních cest a jeho působení ve Francii za první světové války. Realizované stavby dokumentují historické i současné fotografie..
Národní památkový ústav


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz