Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy

Sleva 12%
Autor
InformaceČesky, 2020
PopisPojďte se společně s Josefem Šímou projít dějinami 20. století a nechat se unést jeho tvorbou do světa plného nápadů.
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena499 Kč - SLEVA 12%
Cena s DPH
439
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
ISBN978-80-7029-328-9
EAN9788070293289
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240x342 mm
Vazbavázaná
Počet stran104

Bližší informace o knize "Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy"

Pojďte se společně s Josefem Šímou projít dějinami 20. století a nechat se unést jeho tvorbou do světa plného nápadů. Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy, autor Silvie Šeborová (koncept, text, odborná redakce), Jiří Franta (ilustrace), Veronika Kopečková (grafická úprava).


Anotace knihy " Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy, autor Silvie Šeborová (koncept, text, odborná redakce), Jiří Franta (ilustrace), Veronika Kopečková (grafická úprava)"

_

20. století. Období plné zvratů v politice i v umění. První světová válka, druhá světová válka i studená válka přepisují všechny atlasy světa. Nejdříve je v módě abstrakce, pak se objeví dadaismus, surrealismus a spousta dalších směrů. Mezi tím vším proplouvá Josef Šíma, malíř, jehož láska k Pablu Picassovi zavála do Francie a láska k okouzlující ženě jej přiměla tam zůstat. V této knize se společně s dvěma středoškoláky potkáváme s Josefem Šímou v roce 1968 na vernisáži jeho výstavy v Paříži. Šímovo vyprávění před jednotlivými obrazy nás zavádí do malířova dětství, uvědomujeme si, co pro něj znamenala vědeckotechnická revoluce, v působivém komiksu vidíme Šímu s puškou v ruce v zákopech, doprovázíme jej na prvních krocích po pařížských bulvárech a sledujeme, jak se mu ve Francii daří (či nedaří). Zjišťujeme, co jej ovlivnilo, proč maloval vejce plující oblohou, proč měl rád starořecké báje a pověsti i proč se snažil zachytit světlo..
Moravská Galerie

Obsah knihy: Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy

Jak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy - examplesJak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy - examplesJak namalovat vejce. Příběh malíře Josefa Šímy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz