Ivana Štenclová

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisNa současné výtvarné scéně lze najít jen málo autorů, kteří zůstávají věrní jednomu a navíc tak tradičnímu námětu – portrétu, jak to již přes dvacet l…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 1 450 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 160
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN9788074373688
EAN9788074373688
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240x280 mm
Vazbavázaná
Počet stran160

Bližší informace o knize "Ivana Štenclová"

Na současné výtvarné scéně lze najít jen málo autorů, kteří zůstávají věrní jednomu a navíc tak tradičnímu námětu – portrétu, jak to již přes dvacet let činí Ivana Štenclová. Dokázala jej formálně rozvinout do překvapující šíře a dodat mu nečekané niterné obsahy, na jejichž pozadí je mimo jiné možné rekonstruovat klíčové momenty jejího života. Ivana Štenclová, autor Milan Hlaveš, Alexandra Koláčková.


Anotace knihy " Ivana Štenclová, autor Milan Hlaveš, Alexandra Koláčková"

Malířka ve svém díle zkoumá jemné nuance vztahů a díky nim dokáže vystavět strhující příběhy, jež se svou intimitou a existenciální naléhavostí dotýkají každého z nás. K vyjádření emocí využívá vedle kreslířské bravury také invenční technologické postupy a materiálové experimenty. A jsou to právě vynalézavost, originalita i neobyčejná schopnost empatie, díky nimž můžeme Ivanu Štenclovou označit za zcela výjimečnou umělkyni v domácím i zahraničním kontextu..
Kant


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz