Ivan Pinkava / Remains

Sleva 24%
Autor
InformaceČesky, 2012
PopisMonografická kniha Remains představuje českého fotografa Ivana Pinkavu (1961) v celé šíři jeho fotografického díla s důrazem na poslední, současnou et…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena1 307 Kč - SLEVA 24%
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-001-5
EAN9788074670015
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.51 Kg
Rozměr235 x 285 mm
VazbaV8
Počet stran242

Bližší informace o knize "Ivan Pinkava / Remains"

Monografická kniha Remains představuje českého fotografa Ivana Pinkavu (1961) v celé šíři jeho fotografického díla s důrazem na poslední, současnou etapu tvorby. Ivan Pinkava / Remains, autor Ivan Pinkava, Petr Vaňous.
Anotace knihy " Ivan Pinkava / Remains, autor Ivan Pinkava, Petr Vaňous"

Monografická kniha Remains představuje českého fotografa Ivana Pinkavu (1961) v celé šíři jeho fotografického díla s důrazem na poslední, současnou etapu tvorby. Vedle řady celostránkových reprodukcí a úvodního eseje Petra Vaňouse obsahuje publikace také přehled celé dosavadní fotografovy tvorby v přehledném, chronologicky řazeném soupisu.
Ivan Pinkava si během takřka třiceti let vytvořil vlastní, svébytný vizuální jazyk, který lze ztotožnit s jeho uvažováním o světě. Jeho dílo je především nelítostnou referencí o stavu lidského ducha u jedince tzv. západní kultury. Vytváří sled tezí o identitě a pochybách člověka, jenž prochází dějinnými zkušenostmi – krizemi, vzestupy a pády, aby se vždy vracel k všeobecně platným pravidlům lidské existence, jejichž přesné pojmenování se vymyká, zdá se, našim možnostem. Vymykají-li se tato pravidla pojmenování slovem, pak je naopak vizuální evokace, včetně jejich porušování, mnohdy silnější a pádnější. Monografie vyšla při příležitosti Pinkavovy výstavy v American University Museum at the Katzen Arts Center ve Washingtonu v angličtině, pro český trh je doplněna českou textovou vložkou..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Ivan Pinkava / Remains

Ivan Pinkava / Remains - examplesIvan Pinkava / Remains - examplesIvan Pinkava / Remains - examplesIvan Pinkava / Remains - examplesIvan Pinkava / Remains - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 14.2. do 21.2.2020 budou expedovány ihned 24.2.2020. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení