Inter - Visions / Filomena Borecká a Montserrat Serra

Autor: Česky2014Galerie Klatovy Klenová

Vydala Galerie Klatovy / Klenová k stejnojmenné výstavě v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech, 13. 4. - 1. 6. 2014, texty Helena Fenclová a Anna Pravdová.

50 
včetně dph
skladem
ISBN: 97880869527533  Jazyk: Česky  Rok:   ID: 97880869527533  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 29  Rozměr: 280x190 mm  Nakladatel: Galerie Klatovy Klenová
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - Inter - Visions / Filomena Borecká a Montserrat Serra, Helena Fenclová a Anna Pravdová

Výstava INTER-VISIONS společně představuje díla dvou umělkyň, které žijí a pracují v Paříži. Svá díla už společně vystavily v galerii Michel Journiac náležící univerzitě Pantheon-Sorbonne v Paříži.

Jejich první setkání přineslo neprogramované naladění obou umělkyň na stejnou vlnu. Výstava INTER -VISIONS umožňuje výtvarně zhmotnit a předat dál hledání a objevování ve vizuálním umění, jež se jim otevřela a vzájemně rezonují v uměleckém dialogu. Tématem jejich výtvarné tvorby jsou nehmotné vzpomínky a fenomén daru.

Výstava na zcela odlišném místě - v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech - přináší do tvorby obou výtvarnic nový impuls a otevírá cestu k vzájemnému propojení rodných zemí obou tvůrkyň.

Záštitu nad výstavou poskytli Jeho Excelence pan Jean-Pierre Azvazadourian, velvyslanec Francie v České republice a Jeho Excelence pan Pablo Rodrigo Gaete Vidal, velvyslanec Chile v České republice.

Helena Fenclová