Impresionisté - Jejich životní příběhy

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisSugestivně vylíčené životní příběhy malířů, kteří pohnuly výtvarným uměním naprosto novým směrem.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMetafora
ISBN80-7359-337-7
EAN9788073593377
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr135 × 206 mm
Vazbavázaná
Počet stran384

Bližší informace o knize "Impresionisté - Jejich životní příběhy"

Sugestivně vylíčené životní příběhy malířů, kteří pohnuly výtvarným uměním naprosto novým směrem. Impresionisté - Jejich životní příběhy, autor Sue Roeová.


Anotace knihy " Impresionisté - Jejich životní příběhy, autor Sue Roeová"

Všichni víme, kdo byli Manet, Cézanne, Renoir nebo Degas, ale jen málokdo ví, jací to byli lidé, jak žili, koho milovali... Autorka téhle nanejvýš zajímavé knížky se toho úkolu ujala, a přestože jde o literaturu faktu, rovnýma nohama se ocitneme v Paříži 19. století. Na trůně dosud sedí císař Napoleon III. a první mladí malíři se ucházejí o přijetí do prestižních ateliérů.
Barvitě a poutavě – právě jako na impresionistickém plátně – se před námi odvíjejí jejich spletité a často nelehké osudy. Tehdejší společnost nebyla na připravená na portréty pijáků, pradlen či dámiček polosvěta a své zklamání jim splácela opovržením.
Nechme se tedy pozvat do Pařížské opery, kde Degas v šeru skicuje své baletky, do proslulé tančírny v Moulin de la Galette, kde v ryku hudby maluje mistr Renoir, k Édouardu Manetovi, který právě čelí zdrcující kritice za svou „nemravnou“ Snídani v trávě....
Metafora


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz