Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisSbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet …
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 599 Kč - SLEVA
Cena s DPH
499
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVolvox Globator
ISBN9788075114907
EAN9788075114907
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.16 Kg
Rozměr240 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran84

Bližší informace o knize "Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth"

Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930. Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth, autor Lovecraft Howard Phillips.


Anotace knihy " Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth, autor Lovecraft Howard Phillips"

Dnes funguje jednak jako metatext, tedy jako poezie odvozená motivicky i v konkrétních obrazech od jiných, předcházejících Lovecraftových prozaických textů, jednak jako prototext, který motivy i obrazy nabízí pro další využití. A přímé i volnější odkazy nemíří jen za H. P. Lovecraftem, ale i za jeho druhy v hororové zbrani, jimiž byli lord Dunsany nebo Robert W. Chambers.

Sbírka vznikla v době, kdy se Lovecraftův specifický fikční svět rozvíjel, probarvoval, konkretizoval – ovšem nebyl ještě zdaleka hotový. Jednotlivá čísla sbírky jsou výpravná, dějová, navazují na sebe, gradují, takže ve finále navozuje kniha dojem spíše povídky než básnické práce ve formátu znělky. Houby mají k Lovecraftově próze blíž, než by se mohlo navenek zdát.

Kniha vychází dvojjazyčně, každou báseň doprovází ilustrace Františka Štorma..
Volvox Globator

Obsah knihy: Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth

Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - examplesHouby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - examplesHouby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - examplesHouby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz