Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisNa prahu dvacátých let 21. století se nám jeví jako důležité a potřebné redefinovat roli malby a to nejen jako tradičního předmětu výuky na vysokých u…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
299
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelOstravská univerzita
ISBN9788075990631
EAN9788075990631
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr_230x280
Vazbabrožovaná
Počet stran208

Bližší informace o knize "Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí"

Na prahu dvacátých let 21. století se nám jeví jako důležité a potřebné redefinovat roli malby a to nejen jako tradičního předmětu výuky na vysokých uměleckých školách. Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí, autor Balabán Daniel, Knoflíček Tomáš /eds./.


Anotace knihy " Hledání hranic malby v post-mediálním prostředí, autor Balabán Daniel, Knoflíček Tomáš /eds./"

Pojmenovat její nezastupitelné charakteristiky, konstanty a mohutnosti a hledat její místo a opodstatnění vedle ostatních rapidně se rozvíjejících nových medií, jako jsou digitální fotografie, technický obraz, video a film. K vymezení teritoria malby dnes považujeme za nutné zkoumat jeho současnou praxi a především jeho hraniční podoby tak jak se projevují v transgresivních pracích studentů a pedagogů malířských atelierů VŠVU v Bratislavě a FU Ostravské univerzity v Ostravě. Projekt společných výstav a následné konference za účasti výtvarných teoretiků bude příspěvkem k hledání referenčních bodů a následných axiologických měřítek pro oblast současné malířské tvorby. Sborník shrnující celý projekt včetně přednášek a diskuzí přispěje odborné veřejnosti a především studentům umění jako opora k orientaci a rychlejšímu vhledu do problematiky malby dnes..
Ostravská univerzita


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz