Helena Salichová - monografie

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisHelena Salichová byla malířkou, ilustrátorkou, etnografkou a sběratelkou lidových písní, spisovatelkou a organizátorkou významných kulturních akcí. V…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAAA - Antikvity Art Aukce
ISBN978-80-86171-34-0
EAN9788086171340
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr220x300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran399

Bližší informace o knize "Helena Salichová - monografie"

Helena Salichová byla malířkou, ilustrátorkou, etnografkou a sběratelkou lidových písní, spisovatelkou a organizátorkou významných kulturních akcí. Vydání: Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2009 Helena Salichová - monografie, autor Petr Pavliňák.


Anotace knihy " Helena Salichová - monografie, autor Petr Pavliňák"

V životě se převážně věnovala poznávání a popisování života venkovských lidí žijících ve Slezsku, a částečně i na Valašsku. Byla žačkou Vojtěch Hynaise a Maxe Švabinského. V té době už se zabývala sběrem lidové písně a lidové slovesnosti a brzy vydala své první dvě sbírky: Svatební písně z Kyjovic a okolí a Národní písně ze Slezska. Ty inspirovaly Leoše Janáčka k napsání deseti klavírních koncertů na motivy z těchto sbírek. Spolupracovala i s Petrem Bezučem, kterému ilustrovala jeho Slezské písně.
Helena Salichová sbírala lidové kroje a drobné předměty ze života venkovského obyvatelstva a napsala celkem jedenáct knih, z těch nejznámějších například Kroniku slezského kraje ze starých časů, vzpomínky pamětníků Stařenčina loktuše a Pohádky slezského lidu..
AAA - Antikvity Art Aukce

Obsah knihy: Helena Salichová - monografie

Helena Salichová - monografie - examplesHelena Salichová - monografie - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz