Gregor Johann Mendel

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisKniha mapuje cesty k analýze genomu Gregora Johanna Mendela, která se uskutečnila u příležitosti 200. výročí narození tohoto významného vědce. Popisuj…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMUNIPRESS
ISBN978-80-280-0080-6
EAN9788028000806
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr203x203 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran200

Bližší informace o knize "Gregor Johann Mendel"

Kniha mapuje cesty k analýze genomu Gregora Johanna Mendela, která se uskutečnila u příležitosti 200. výročí narození tohoto významného vědce. Popisuje vyzdvižení jeho ostatků z augustiniánské hrobky na Ústředním hřbitově v Brně a jejich vědecké zkoumání i hledání stop Mendelovy DNA na jeho osobních věcech uchovaných v Augustiniánském opatství na Starém Brně. Gregor Johann Mendel, autor Drozdová EvaDoubek MichaelPospíšilová Šárka.


Anotace knihy " Gregor Johann Mendel, autor Drozdová EvaDoubek MichaelPospíšilová Šárka"

Jednotlivé kapitoly, tedy cesty výzkumu, seznamují čtenáře s prvotními impulzy vedoucími k archeologickému výzkumu hrobky a následné analýze Mendelova genomu. Přibližují proces ztotožnění ostatků nalezených v hrobě s osobou opata Mendela, antropologický výzkum jeho kosterních pozůstatků i postup izolace a analýzu DNA této historické osobnosti. Bohatá fotografická dokumentace dokládá napínavou práci vědeckého týmu, jehož zásluhou vznikla kniha přinášející překvapivá zjištění a nové, důležité poznatky o zakladateli genetiky..
MUNIPRESS


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz