Gauguin (World of Art)

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisPaul Gauguin dosáhl během svého života vysokého veřejného zájmu a byl jedním z prvních umělců své generace, kteří dosáhli mezinárodního uznání. Ale je…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 499 Kč - SLEVA
Cena s DPH
449
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPhaidon
ISBN9780500204719
EAN9780500204719
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr150x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran224

Bližší informace o knize "Gauguin (World of Art)"

Paul Gauguin dosáhl během svého života vysokého veřejného zájmu a byl jedním z prvních umělců své generace, kteří dosáhli mezinárodního uznání. Ale jeho výtečnost měla vždy co do činění s dramatickými událostmi jeho života - s jeho vlastní exilu na odlehlém jihomořském ostrově, s jeho bouřlivými vztahy s jeho vrstevníky - jako s přitažlivostí jeho umění. Gauguin (World of Art), autor Barbara Borngässer.


Anotace knihy " Gauguin (World of Art), autor Barbara Borngässer"

Paul Gauguin achieved a high public profile during his lifetime, and was one of the first artists of his generation to achieve international recognition. But his prominence has always had as much to do with the dramatic events of his life – his self-imposed exile on a remote South Sea island, his turbulent relationships with his peers – as with the appeal of his art.

Belinda Thomson gives a comprehensive and accessible account of the life and work of one of the most original artists of the late nineteenth century. Gauguin’s work – painting, sculpture, prints and ceramics – is discussed in the light of his public persona, his relations with his contemporaries, his exhibitions and their critical reception. His private world, beliefs and aspirations are revealed through his extensive cache of journals, letters and other writings. Fully updated throughout, drawing on the insights of thirty years of scholarship since its first edition, Thomson’s text remains the best introduction to this controversial and often contradictory artist..
Phaidon


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz