František Dymáček - Anatomia Metamorphosis

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKatalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelABCD
ISBN978-80-254-9586-5
EAN9788025495865
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.54 Kg
Rozměr220 x 280 mm
Vazbapevná
Počet stran63

Bližší informace o knize "František Dymáček - Anatomia Metamorphosis"

Katalog k výstavě ART BRUT Anatomia Metamorphosis přestavující tvorbu tří autorů Anny Zemánkové, Luboše Plného a Františka Dymáčka v Museu Montanelli v roce 2011 František Dymáček - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková.


Anotace knihy " František Dymáček - Anatomia Metamorphosis, autor Terezie Zemánková"

Také tvorba tvůrců zastoupených v projektu Anatomia Metamorphosis je originální, solitérní, unikátní. Přesto lze v jejich dílech vystopovat jisté vzájemné vnitřní spojitosti. Umělecké projekty všech tří autorů spojovala táž utkvělá myšlenka: Zemánková, Plný i Dymáček, každý zcela svébytným způsobem, ve své tvorbě reflektovali svoji tělesnost a podrobovali ji četným anatomickým metamorfózám.

Tvůrčí proces a tvarosloví Františka Dymáčka (1929 – 2003) připomíná kresby spiritistických médií. Propiskou a fixami vytvářel dynamické organické struktury, které evokují kumulaci buněk či průřezy tělesnými orgány. Dymáčkovy kresby jsou kartografií jeho mentálního prostoru, labyrintem střeženým démony, kteří vykukují ze spleti jeho jen zdánlivě dekorativních arabesek..
ABCD


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz