Flash Art 32-33/2014

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisFlash Art Czech and Slovak Edition se zabývá aktuálními tendencemi a osobnostmi současného umění. Překladová část seznamuje čtenáře s děním na mezinár…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 130 Kč - SLEVA
Cena s DPH
105
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNadace Prague Biennale
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.35 Kg
Rozměr200 x 270 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "Flash Art 32-33/2014"

Flash Art Czech and Slovak Edition se zabývá aktuálními tendencemi a osobnostmi současného umění. Překladová část seznamuje čtenáře s děním na mezinárodní scéně, zatímco české a slovenské články se soustředí na místní umělce. Čísla obsahují tematickou linii, jež je doplněna o stálé rubriky. Flash Art 32-33/2014, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Flash Art 32-33/2014, autor kolektiv autorů"

V 32-33. čísle časopisu najdete:
Umění rozpohybovat sklo: (Helena Kontová) Rozhovor s prezidentem české sklářské firmy LASVIT Leonem Jakimičem o výtvarné a designérské spolupráci při vytváření jejich produktů. 
Láska v praxi je profilem slavné holandské designérské dvojice Inez van Lamsweerd a Vinoodh Matadin, kteří kromě prostředí módní fotografie dobyli i přední galérie současného umění jako Gagosian, či Air de Paris. Příspěvek přibližuje jejich působení od konce devadesátých let, kdy jejich tvorba zaznamenala raketový nástup. 
Bratislava Design Week 2014: Lýdia Pribišová připravila rozhovor o aktuálním Design Weeku s jeho organizátorkami Ľubicou Hustou a Vierou Kleinovou.
Štefan Klein: (Maroš Schmidt) Designér a autor kombinací letadla a automobilu Aeromobil, pedagog VŠVU, Štefan Klein porovnává studium designu na uměleckých a technických školách, komentuje vztah designu a umění, jako i vlastní tvorbu.
Michal Škoda: Markéta Magidová připravila profilový příspěvek věnovaný tvorbě Michala Škody, který pracuje s modernistickým tvaroslovím, s arzenálem analytických dát; v centre jeho pozornosti stoji architektura a prostor. 
Architektura je mrtvá, at žije architektura!: Kurátorka a historička Helena Doudová podrobně analyzuje hlavní výstavu 14. Bienále architektury v Benátkách, Elements of Architecture v kurátorské koncepci Rema Koolhaase a Stephana Trüby. 
Akce a reakce – design jako proces: je reflexí Adama Štěcha o tom, jako se v posledním čase proces výroby, jeho podstata a vizuální atraktivita zpracování materiálů, dostává v oblasti užitého umění čím dále tím víc do popředí a stává se plnohodnotnou, v některých případech i nejdůležitější součástí uměleckého díla. 
Rubrika Medailóny přibližuje tvorbu vybraných současných slovenských designérů Ondreja Jóba (Mária Hriešnik Nepšinská), Marcela Benčíka (Katarína Slaninová), Martina Bu (Ivana Moncoľová), Matúša Lelovského (Ivana Moncoľová) a designérek Danicy Pištekové (Zuzana Šebeková), Michaly Lipková (Zuzana Šebeková), Zuzany Šebekové (Barbora Peuch) a Pavlíny Morháčové (Viera Kleinová)..
Nadace Prague Biennale

Obsah knihy: Flash Art 32-33/2014

Flash Art 32-33/2014 - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz