EX LIBRIS razítko (list)

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisOriginální razítko ex libris zhotovené převážně z květů naší zahrádky. Razítko dohotovíme dle výběru zákazníka, jméno prosím vepište do poznámky. Souč…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
489
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr70 x 20 mm
Vazbarazítko

Bližší informace o knize "EX LIBRIS razítko (list)"

Originální razítko ex libris zhotovené převážně z květů naší zahrádky. Razítko dohotovíme dle výběru zákazníka, jméno prosím vepište do poznámky. Součástí razítka je poduška dle výběru (černá, červená, zelená, modrá) EX LIBRIS razítko (list), autor iUmeni.cz.


Anotace knihy " EX LIBRIS razítko (list), autor iUmeni.cz"

CO JE EXLIBRIS ?
Knihy patří k přátelům nejspolehlivějším a nejmilejším. Právě z tohoto krásného vztahu pravděpodobně vznikala první exlibris.
Albrecht DuererSlovo ex libris pochází z latiny a znamená "z knih". Původně bylo nazýváno i knižní značka. Jedná se o malý ozdobný lístek, který většinou obsahuje název exlibris nebo ex libris. Dále jméno, erb, či monogram objednavatele, výtvarný motiv nebo jiné vyjádření vztahu majitele ke knize. Ex libris se vlepuje do knih, aby zde připomínalo jejich majitele.
Exlibris - knižní značky jsou prokazatelně starší než knihtisk, objevovaly se již ve středověkých rukopisných kodexech. V počátcích je používali především panovnici, šlechtické rody a kláštery. Již v té době se kladl důraz na umělecké řešeni exlibris. Jejími tvůrci byli přední umělci té doby Albrecht Durer, Lukas Cranach, Bartel Beham a dalsi..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz