Encyklopedie numismatiky a notafilie

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisNázev knihy Encyklopedie numismatiky a notafilie s podtitulem Obecná sběratelská terminologie dává tušit, že jde o dílo, které se věnuje otázce sběrat…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNakladatelství Barrister & Principal
ISBN978-80-7364-071-2
EAN9788073640712
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.97 Kg
Rozměr160x230 mm
Vazbavázaná
Počet stran208

Bližší informace o knize "Encyklopedie numismatiky a notafilie"

Název knihy Encyklopedie numismatiky a notafilie s podtitulem Obecná sběratelská terminologie dává tušit, že jde o dílo, které se věnuje otázce sběratelství ze širšího pohledu, než je obvyklé. Přednostně se zabývá sběratelstvím mincí a bankovek. Encyklopedie numismatiky a notafilie, autor Miloš Kudweis.


Anotace knihy " Encyklopedie numismatiky a notafilie, autor Miloš Kudweis"

Tato témata jsou zpracována po vzoru podobné zahraniční literatury od jednoduché informace po podrobný výklad, pokud je to pro konkrétní heslo potřebné. Vedle numismatiky a notafilie je v knize věnován prostor i dalším sběratelským oblastem, jako je sběratelství odznaků, řádů a vyznamenání nebo známek. Heslovitě jsou však představeny i některé další, méně tradiční sběratelské obory. Encyklopedie neopomíjí mineralogii, bibliofilii, sběratelství skleněných předmětů, plastik nebo pivních suvenýrů. Stručně jsou v knize zmíněny také některé předměty, spadající do sběratelství kuriozit: lahvových víček, různých variant platebních karet nebo pohlednic. Je pochopitelné, že podobná kniha obsahuje také řadu obecně platných termínů, mající ke sběratelství vztah. Proto jsou zmíněny i nejmodernější techniky a technologie výroby, úprav, tvorby ochranných prvků, ale i metody studia a reprodukce jeho výsledků. Stěžejním cílem knihy je popularizace sběratelství, což souvisí s cílovou skupinou čtenářů. Tou je i laická veřejnost, ale především dlouholetí a začínající sběratelé, kterým by encyklopedie měla posloužit jako vodítko nebo rádce v jejich snažení..
Nakladatelství Barrister & Principal

Obsah knihy: Encyklopedie numismatiky a notafilie

Encyklopedie numismatiky a notafilie - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz