Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisKatalog k výstavě. Výročí vypuknutí první světové války se stalo tématem mnoha událostí a počinů odehrávajících se v tomto roce v celé Evropě. Do výt…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 550 Kč - SLEVA
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelDům umění města Brna
ISBN9783990436561
EAN9783990436561
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr200 x 240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran185

Bližší informace o knize "Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde"

Katalog k výstavě. Výročí vypuknutí první světové války se stalo tématem mnoha událostí a počinů odehrávajících se v tomto roce v celé Evropě. Do výtvarného prostoru proniklo toto jedinečné téma putovní výstavou, na které participovaly státy, jež za vypuknutí první světové války nesou značnou vinu. anglicky-bosensky-německy-česky Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde, autor Maja Abdomerović, Berthold Ecker, Roland Fink, Terezie Petišková, Jana Vránová.


Anotace knihy " Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde, autor Maja Abdomerović, Berthold Ecker, Roland Fink, Terezie Petišková, Jana Vránová"

Ke společnému projektu, na kterém spolupracovaly MUSA Museum Startgalerie Artothek/Vídeň a Umjetnička galerija Bosne i Hercegovine/Sarajevo se přidal i brněnský Dům umění. Kromě obohacení výstavy o české exponáty se mu tak podařilo přivést do Brna výstavu světového rozměru nazvanou Důstojnost lidstva.

Výstava, pro niž byla jako motto vybrána báseň romantického německého básníka Friedricha Schillera Umělci (1789), se také honosí záštitou všelijakých reprezentantů světské moci, což ji umístilo do světla spíše umírněnějších exhibicí. Opak se stal pravdou. Její reálná podoba překvapila svou aktuálností a současností – tematicky i výtvarně – a je srovnatelná se zahraniční produkcí. Silný prožitek z výstavy podtrhuje i téma, kterému se umělci ve svých dílech věnovali. Doslova celý Dům umění zaplavila práce snad všech výtvarných odvětví – videoprojekce, instalace, fotografie, závěsné obrazy i sochy. Všechna se zabývají otázkou lidského života v takových formách, které si jen těžko připouštíme jako reálné a před nimiž většinu času zavíráme oči..
Dům umění města Brna

Obsah knihy: Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde

Důstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde - examplesDůstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde - examplesDůstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde - examplesDůstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde - examplesDůstojnost Lidstva / Der Menschheit Wurde - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz