Dobrodinec Báruch. Židovské pohádky

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisPohádky Ilse Weberové, které pro děti napsala v první polovině dvacátého století, přinášejí zábavu i poučení. Dobrý skutek je v nich vždy bohatě odměn…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
299
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVerzone
ISBN978-80-87971-04-8
EAN9788087971048
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.35 Kg
Rozměr190 x 200 mm
Vazbavázaná
Počet stran96

Bližší informace o knize "Dobrodinec Báruch. Židovské pohádky"

Pohádky Ilse Weberové, které pro děti napsala v první polovině dvacátého století, přinášejí zábavu i poučení. Dobrý skutek je v nich vždy bohatě odměněn, lež a nespravedlnost jsou potrestány. Dobrodinec Báruch. Židovské pohádky, autor Ilse Weberová - Lenka Jasanská.


Anotace knihy " Dobrodinec Báruch. Židovské pohádky, autor Ilse Weberová - Lenka Jasanská"

Ožívají v nich prorok Eliáš, krásná Ráchel a blázen Jankl, anděl Rafael, moudrý Mendel Rosenbusch či napravený lakomec Báruch. Autorka čerpala inspiraci v biblických příbězích, v obyčejích a hodnotách židovského náboženství a židovských tradicích. Pohádky jsou napsány s neobyčejnou vnímavostí a porozuměním pro dětskou duši, uvádějí dětského čtenáře do všech lidských prožitků, seznamují ho s protiklady obětavosti a sobectví, dobra a zla, odvahy a zbabělosti.

Ve slovníčku českého vydání se dozvíte, kdo byl prorok Eliáš, co znamená Tóra, Chanuka, drejdl a další pojmy židovských tradic.

Knížku ilustrovala Lenka Jasanská, jejíž obrázky doprovodily i Himálajské pohádky (Zlatá stuha 2013 za nakladatelský počin), ProPánaKrále! Jana Vladislava (zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014) a Švédské pohádky..
Verzone


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz