Čínská výšivka

Autor: Česky2010Grada Publishing

O čínské výšivce dosud není na českém trhu žádná publikace, jedná se tedy o první práci na toto téma. Autorka je sinologem s publikačními zkušenostmi. Výšivka je v moderní Číně považována za umění, které je úzce spjato s malířstvím.

Již není v prodeji
Název: Čínská výšivka  ISBN: 80-247-2635-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788024726359  Hmotnost: 0.41 kg  Vazba: pevná vazba  Počet stran: 112  Rozměr: 170×240 mm  Nakladatel: Grada Publishing
informace ke knize

Detail knihy ~ Čínská výšivka, Heroldová Helena

V historických dobách výšivky především zdobily oděv, a to jak ženský, tak mužský. U ženského oděvu byla primární funkce zdobná, u mužského symbolická a rituální, neboť vyšívané dekory měly často hluboký náboženský význam. Práce je určena několika skupinám, přičemž každá z nich může najít v práci své zájmy. Zájemci o vyšívání získají nové vzory a motivy odlišné od evropských, obecně známých motivů a vzorů. Studenti etnografie, historie, umění se poučí o historii vyšívání v Číně, technikách, symbolech výšivky a jejím uplatnění na historickém oděvu. Pedagogové získají materiál vhodný k výuce multikulturní výchovy a ručních prací. Ti, kteří mají hlubší zájem o čínskou kulturu, mohou získat další informace o čínském odívání, které jsou dosud v češtině nedostupn é.

Čínská výšivka