ČESKÝ KUBISMUS. PRŮVODCE EXPOZICÍ UPM

Autor
InformaceAnglicky, 2010
PopisPublikace věnovaná fenoménu českého kubismu čtenáře provádí všemi tematickými okruhy expozice v domě U Černé Matky Boží – první pražské kubistické sta…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUMPRUM
ISBN978-80-7101-150-7
EAN9788071011507
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr210x165
Vazbapevná vazba
Počet stran88

Bližší informace o knize "ČESKÝ KUBISMUS. PRŮVODCE EXPOZICÍ UPM"

Publikace věnovaná fenoménu českého kubismu čtenáře provádí všemi tematickými okruhy expozice v domě U Černé Matky Boží – první pražské kubistické stavbě. Tato klíčová témata, mezi něž patří například „Skupina výtvarných umělců“, „Kubistický interiér a nábytková tvorba“ či „Šikmá plocha a krystal“, sledují vztahy mezi volným uměním, architekturou a interiérovou tvorbou. ČESKÝ KUBISMUS. PRŮVODCE EXPOZICÍ UPM, autor kol. kurátorů UPM.


Anotace knihy " ČESKÝ KUBISMUS. PRŮVODCE EXPOZICÍ UPM, autor kol. kurátorů UPM"

Text doprovázejí reprodukce nábytku, předmětů z keramiky, skla a kovů, ornamentálních tapetových vzorů, plakátů a knižní grafiky ze sbírky UPM, Moravské galerie v Brně a Národního muzea. Ideové propojení volného a užitého umění v období kubismu dokumentují obrazy a plastiky z fondů Národní galerie v Praze, Západočeské galerie v Plzni a ze soukromé sbírky. Hlavní tvůrce, jako jsou Josef Gočár, Vlastislav Hofman, Pavel Janák, Otto Gutfreund, Emila Filla, Josef Čapek, Bohumil Kubišta, Václav Špála a další, přibližují medailony. Události druhého desetiletí 20. století, které utvářely prostředí umělecké scény kubistů, jejich příznivců i kritiků, sleduje časová osa..
UMPRUM


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz