Česká grafika XX. století

Autor
InformaceČesky, 1997
PopisPublikace představuje českou grafickou tvorbu dvacátého století v celé její šíři a bohatosti. Přínosem knihy je koncepce obrazové části, která uvádí j…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSČUG Hollar
ISBN80-902405-0-X
EAN9788090240506
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.16 Kg
Rozměr210x300 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran325

Bližší informace o knize "Česká grafika XX. století"

Publikace představuje českou grafickou tvorbu dvacátého století v celé její šíři a bohatosti. Přínosem knihy je koncepce obrazové části, která uvádí jednotlivé autory chronologicky podle data narození. čeština + angličtina + francouzština + němčina Česká grafika XX. století, autor Jiří Bouda - Jaroslav Kaiser - Miroslav Kudrna.


Anotace knihy " Česká grafika XX. století, autor Jiří Bouda - Jaroslav Kaiser - Miroslav Kudrna"

Poskytuje tak přehledný obraz vývoje moderní grafiky a dosahuje tím překvapivých generačních vazeb. Publikace se vztahuje k vývoji SČUG Hollar a zároveň zahrnuje také autory, kteří se nikdy nestali jeho členy a přitom hráli nebo hrají důležitou úlohu v celkových souvislostech. Zdůrazňuje rozhodující umělecké proudy a směry od symbolismu přes expresionismus, kubismus, sociální umění dvacátých let, neoklasicismus, Skupinu 42 a svobodně experimentující projev šedesátých let až po dnešní dobu. Přispívá ke zdůraznění postavení grafiky v českém umění a zároveň naznačuje význam "Hollaru" pro její vývoj. V historické části jsou reprodukována díla z Grafické sbírky Národní galerie. Na ni navazuje kapitola věnovaná současnosti, v níž se přece jen klade důraz na členy spolku nebo osobnosti spojené s jeho činností..
SČUG Hollar


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz