Calatrava / Art & Architecture

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKatalog vydaný u příležitosti výstavy Santiago Calatrava: Art and Architecture pořádané v domě U Kamenného zvonu
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie hlavního města Prahy
ISBN9788070101377
EAN9788070101377
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr250x285 mm
Vazbavázaná
Počet stran176

Bližší informace o knize "Calatrava / Art & Architecture"

Katalog vydaný u příležitosti výstavy Santiago Calatrava: Art and Architecture pořádané v domě U Kamenného zvonu Calatrava / Art & Architecture, autor Cristina Carrillo de Albornoz (ed.).


Anotace knihy " Calatrava / Art & Architecture, autor Cristina Carrillo de Albornoz (ed.)"

Ve švýcarském Curychu působící mezinárodně respektovaný architekt, sochař a malíř Santiago Calatrava se v Praze představí jak svou volnou tvorbou, tak také prostřednictvím architektonických modelů, které nám přiblíží jeho nejvýznamnější realizace roztroušené po celém světě. Jedním z jeho enigmatických děl je v roce 2016 dokončený terminál World Trade Center v New Yorku ve tvaru vzpínajících se křídel. Jeho první stavbou na území USA bylo rozšíření Muzea umění v Milwaukee od Saarinena, kde použil obdobný princip s tím, že křídla jsou pohyblivým elementem. Vytvořil však také celou řadu vynikajících mostních staveb (v 80. a 90. letech 20. století víc než 50), mezi jinými na Canale Grande v Benátkách nebo Strunový most v Jeruzalémě. Mezi jeho nejrozsáhlejší realizace patří Město umění a vědy ve Valencii 1991–2005, odkud pochází.

Ve své architektonické práci vychází z každodenně provozovaného kresebného studia lidského těla, z morfologie inženýrských konstrukcí a v neposlední řadě z geometricky formulovaného sochařského díla. Je držitelem Peretovy ceny za architekturu (1987), zlaté medaile American Institute of Architects (2005) a Evropské ceny za architekturu 2015. Vystavoval v minulosti v MOMA i v Metropolitním Muzeu v New Yorku..
Galerie hlavního města Prahy

Obsah knihy: Calatrava / Art & Architecture

Calatrava / Art & Architecture - examplesCalatrava / Art & Architecture - examplesCalatrava / Art & Architecture - examplesCalatrava / Art & Architecture - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz