Cache - Mezipaměť

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisU příležitosti skupinové výstavy MEZIPAMĚŤ vydala Galerie Rudolfinum katalog zahrnující text kurátora výstavy, historika umění Petra Vaňouse (včetně a…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
380
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Rudolfinum
ISBN9788086443508
EAN9788086443508
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.36 Kg
Rozměr200x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran127

Bližší informace o knize "Cache - Mezipaměť"

U příležitosti skupinové výstavy MEZIPAMĚŤ vydala Galerie Rudolfinum katalog zahrnující text kurátora výstavy, historika umění Petra Vaňouse (včetně anglického překladu) a také obsáhlou obrazovou část s reprodukcemi děl vystavujících umělců a instalačními fotografiemi z výstavy. Cache - Mezipaměť, autor Michal Nanoru.


Anotace knihy " Cache - Mezipaměť, autor Michal Nanoru"

Publikace zahrnuje text kurátora výstavy, historika umění Petra Vaňouse (včetně anglického překladu) a také obsáhlou obrazovou část s reprodukcemi děl vystavujících umělců a instalačními fotografiemi z výstavy. Mezinárodní česko-německý projekt Mezipaměť představuje díla Daniela Hanzlíka (CZ), Eberharda Havekosta (DE), Adély Matasové (CZ), Pavla Mrkuse (CZ) a Franka Nitscheho (DE). Zkoumá vzájemnou prostupnost tradičních (obraz, kresba) a nových médií (projekce, video, audiovizuální instalace), které se výrazově přibližují, neboť tím, že sdílejí určité společenské podmínky a myšlenkové principy, generují zároveň příbuznou auru výpovědi. Zpravidla se jedná o analogický pohyb forem – statických či dynamických, které na jednu stranu modelově referují o „stavu věcí“ prostřednictvím digitálních nástrojů (Pavel Mrkus), na straně druhé vrací tradičním výrazovým prostředkům, jakými je např. obraz, nové impulzy a odlišné způsoby „formátování“ (Daniel Hanzlík). Lidský zkušenostní potenciál se rozšiřuje o nové, čistě vizuální strategie (Eberhard Havekost, Frank Nitsche) nebo emocionálně silné audiovizuální a fotografické explikace (Adéla Matasová)..
Galerie Rudolfinum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz