Burian Zdeněk - Kalendář 2022

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisČeský malíř a ilustrátor dobrodružných knih Zdeněk Burian (1905–1981) se proslavil zejména obrazovými rekonstrukcemi pravěku ve spolupráci s prof. Jos…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
189
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPrimus
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
RozměrA3
Vazbakroužková
Počet stran14

Bližší informace o knize "Burian Zdeněk - Kalendář 2022"

Český malíř a ilustrátor dobrodružných knih Zdeněk Burian (1905–1981) se proslavil zejména obrazovými rekonstrukcemi pravěku ve spolupráci s prof. Josefem Augustou a dalšími odbornými poradci. Burian Zdeněk - Kalendář 2022, autor Zdeněk Burian.


Anotace knihy " Burian Zdeněk - Kalendář 2022, autor Zdeněk Burian"

Výpravné knihy s touto tematikou, které ilustroval, se objevily v zemích celého světa. Zanechal po sobě rozsáhlé dílo, určené převážně k reprodukci, ale i stovky obrazů v rámci tzv. volné tvorby. Burianův výtvarný styl se opírá o realistický projev podmíněný značnou faktografickou znalostí prostředí. Ilustroval stovky knih autorů jako Jaroslav Foglar, Rudyard Kipling, Jack London, Karel May či Jules Verne. Obrázky pro tento kalendář byly vybrány z ilustrací ke knihám Josefa Augusty (Ztracený svět, Hlubinami pravěku, Tiere der Urzeit a Saurier der Urmeere) a Zdeňka V. Špinara (Hlubinami pravěku)..
Primus


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz