Broučci

Sleva 8%
Autor
InformaceČesky, 2020
PopisVe statisících českých domácností četli odjakživa rodiče nebo prarodiče dětem před spaním Karafiátovy Broučky. Nádhernou knihu, která učarovala mnohým…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena249 Kč - SLEVA 8%
Cena s DPH
229
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN978-80-7485-220-6
EAN9788074852206
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.52 Kg
Rozměr170×240 mm
Vazbavázaná
Počet stran136

Bližší informace o knize "Broučci"

Ve statisících českých domácností četli odjakživa rodiče nebo prarodiče dětem před spaním Karafiátovy Broučky. Nádhernou knihu, která učarovala mnohým generacím. Vyšla v neuvěřitelném počtu vydání a s ilustracemi těch nejznámějších výtvarníků. Před skoro sto padesáti lety ji napsal sotva třicetiletý autor a vydal vlastním nákladem. Každá generace dětí od té doby měla „své“ Broučky. Broučci, autor kolektiv.


Anotace knihy " Broučci, autor kolektiv"

Proč znovu vydávat Broučky?

Protože Broučků není nikdy dost, stejně jako dětí, protože kolik lidí, tolik chutí, kolik malířů, tolik obrázků, kolik knížek, tolik čtenářů.
Protože dnes stejně jako včera a jako zítra to je, byla a bude knížka nadčasová jako staré báje a pověsti, legendy a pohádky, protože je v ní ukrytý klíč k pochopení koloběhu světa i lidského života.
Protože jako tehdy i teď přinášejí čtenářům poezii, ponaučení, emoce a víru, že všechno, co se děje světu i nám, má hluboký smysl a řád, a že nakonec všemu navzdory to se světem i s námi dobře dopadne.
„Knihy jsou jako lidé, nebo jako svatojanští broučci. Věděl jsem, že to bude pro mne nebezpečné otevřít po téměř čtyřiceti letech Karafiátovu knížku. Ale udělal jsem to a nelituji. Umyl jsem si oči v nejvzácnější vodě a byla slaná jako tenkrát, když jsem ještě neuměl číst a doma nám četli Broučky nahlas. Nač zapírat. Několikrát mně vstoupily při četbě do očí slzy.“ Jan Skácel, z předmluvy k vydání z roku 1967.
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz