Bohumil Kubišta – grafika

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisU příležitosti první souborné výstavy Kubištovy grafiky, pořádané v roce 130. výročí jeho narození, vychází reprezentativní monografie autorky Mahulen…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
ISBN978-80-87430-35-4
EAN9788087430354
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.26 Kg
Rozměr255 x 290
VazbaV8
Počet stran216

Bližší informace o knize "Bohumil Kubišta – grafika"

U příležitosti první souborné výstavy Kubištovy grafiky, pořádané v roce 130. výročí jeho narození, vychází reprezentativní monografie autorky Mahuleny Nešlehové Bohumil Kubišta – grafika. Kniha vyslovuje hold Kubištově grafické tvorbě a chce aspoň zčásti napravit dluh, jejž jsme dosud vůči němu v tomto směru měli. Bohumil Kubišta – grafika, autor Mahulena Nešlehová.


Anotace knihy " Bohumil Kubišta – grafika, autor Mahulena Nešlehová"

Kniha seskupuje všechna známá i méně známá umělcova grafická díla, vzniklá v rozmezí let 1904–1918, včetně dvou téměř neznámých listů, a zveřejňuje též několik verzí autorských zkušebních a finálních tisků, nechybí ani ukázka přípravných kreseb.

Spolu s bohatým obrazovým doprovodem přináší publikace celou řadu nových poznatků, upřesňuje vročení některých děl a poprvé v ucelenosti a v rámci dobových a historických souvislostí zhodnocuje umělcovu uměleckou tvorbu. Součástí práce je kompletní obrazový katalog Kubištova grafického díla včetně jedné matrice a obsáhlý výčet aktualizovaných biografických a bibliografických údajů.

Kniha v úpravě Zdeňka Zieglera je postavena na detailech, které čtenáře svým zvětšením doslova vtahují do dramatu děl a umožňují pochopit a prožít specifický „nerv“ Kubištovy grafiky. Ta byla dosud vnímána pouze v souvislosti s jeho malířskou a kreslířskou tvorbou. Monografie Mahuleny Nešlehové tento zaběhlý přístup napravuje..
Galerie Zdeněk Sklenář

Obsah knihy: Bohumil Kubišta – grafika

Bohumil Kubišta – grafika - examplesBohumil Kubišta – grafika - examplesBohumil Kubišta – grafika - examplesBohumil Kubišta – grafika - examplesBohumil Kubišta – grafika - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz