Bezejmenný Sokrates aneb Sny na úvěr

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisZemě je poetickou laboratoří slov. Plnost rtů Eurydik se mísí s bušením srdcí Orfeů, stačí fyziologie okamžiku a svět se změní v každém. Co víme o živ…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087200117
EAN9788087200117
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.37 Kg
Rozměr150x200
Vazbavázaná
Počet stran96

Bližší informace o knize "Bezejmenný Sokrates aneb Sny na úvěr"

Země je poetickou laboratoří slov. Plnost rtů Eurydik se mísí s bušením srdcí Orfeů, stačí fyziologie okamžiku a svět se změní v každém. Co víme o životě? Čas teče, slova žhnou v odstínech všech barev, v odlescích tóniny řeky umírá letní motýl, pomíjivost neodpouští.. Bezejmenný Sokrates aneb Sny na úvěr, autor Ždichynec Bohumil.


Anotace knihy " Bezejmenný Sokrates aneb Sny na úvěr, autor Ždichynec Bohumil"

Živí mluví o epidemii jazykem mrtvých. Byli tu skvělí lidé a nezapomenutelná atmosféra. List letí prázdnem a padá do zrcadla snu. Na zahradě rozvěšené lampiony upomínají na zahradní slavnost. Kam zmizeli hosté? „Sedni si do trávy u lesa a zasni se jaký by to bylo fajn, kdybys byl na místě, kde se zázraky dějí, a nikdy bys neřekl, že se odehrají,“ radí podvědomí. Vkusně vypravená publikace s ilustracemi ak. mal. Michala Slejšky. „Do určité míry je nová sbírka Bohumila Ždichynce Bezejmenný Sokrates, adresovaná lidstvu a civilizaci stojící na mnoha křižovatkách, z nichž vedou nekonečně slepé uličky, i inspirujícím hledáním a posléze objevováním hodnot našeho života. Pokud totiž kdysi Cicero usoudil, že Sokrates snesl filosofii z nebe na zemi, Bohumil Ždichynec ji ze země básnicky pozdvihuje a poněkud i pozemšťuje,“ píše v doslovu literární kritik doc. PhDr.Vl adimír Novotný, Ph.D..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz