Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisMarchel Duchamp, Raymond Duchamp-Villon, Jacques Villon, František Kupka Ateliérová sousedství // Neighbours in Art Katalog k výstavě. 9. 9. 2017 - 9.…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuseum Kampa
ISBN9788087344378
EAN9788087344378
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr220x270 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran35

Bližší informace o knize "Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art"

Marchel Duchamp, Raymond Duchamp-Villon, Jacques Villon, František Kupka Ateliérová sousedství // Neighbours in Art Katalog k výstavě. 9. 9. 2017 - 9. 1. 2018. česko- anglicky Výstava představuje volné uskupení umělců působících na pařížském předměstí Puteaux na začátku 20. století. Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art, autor Brullé, P.; Léal, B.; Theinhardt. M..


Anotace knihy " Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art, autor Brullé, P.; Léal, B.; Theinhardt. M."

Vůbec poprvé bude v České republice představena umělecká skupina, respektive volné uskupení umělců, kteří se postupně usazovali na pařížském předměstí Puteaux. Výstava představí asi 30 děl od autorů jako Marcel Duchamp, Albert Gleizes, Fernand Léger, Joan Metzinger, František Kupka a dalších. Práce budou zapůjčeny jak z Musée National d´Art Moderne Paris – Centre Pompidou, tak ze soukromých sbírek.
Počátky spolupráce skupiny z Puteaux, dané zejména diskuzemi a společnými setkáváními, spadají k roku 1911 do ateliéru J. Villona, kde se scházeli A. Gleizes, F. Picabia, La Fresnaye, F. Léger, J. Metzinger, F. Kupka a též básník G. Apollinaire ad. Ke směru se přidali i M. a R. Duchampovi, D. Rivera aj. Jednotliví autoři nebyli nijak dogmaticky závislí na jednom určitém směru, spíše různě přetvářeli a modifikovali tehdy se rodící principy moderního umění: orfismus (R. Delaunay), futurismus a kubofuturismus (D. Burljuk), rajonismus (M. Larionov). Výstava představí naznačený myšlenkový pohyb a usilovné hledání možných cest, jakož i jejich obhajobu před světem i před ostatními umělci. Právě pro Františka Kupku, který byl o generaci starší než ostatní sousedé z Puteaux, byla tato komunita naprosto zásadní ve smyslu impulzu nenechat se nijak svazovat konvencemi a soustředit se zcela na práci na svém výtvarném vyjádření..
Museum Kampa

Obsah knihy: Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art

Ateliérová sousedství/ Neighbours in Art - examplesAteliérová sousedství/ Neighbours in Art - examplesAteliérová sousedství/ Neighbours in Art - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz