Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKdyž se do brněnských ulic a uliček začne vkrádat tma, probouzejí se strašidla i staré legendy! Skoro každá zdejší památka nebo místo má své děsivé př…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
299
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPlus
ISBN9788026437550
EAN9788026437550
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.57 Kg
Rozměr160x230 mm
Vazbavázaná
Počet stran160

Bližší informace o knize "Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno"

Když se do brněnských ulic a uliček začne vkrádat tma, probouzejí se strašidla i staré legendy! Skoro každá zdejší památka nebo místo má své děsivé příběhy – a málokdo je zná tak dobře jako Arnošt Gol...! Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno, autor Arnošt Goldflam.


Anotace knihy " Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno, autor Arnošt Goldflam"

Vedle své románové tvorby se Charles Dickens s nadšením věnoval i vydávání časopisu, zprvu týdeníku Household World, později týdeníku All the Year Round, kde ve speciálním vánočním čísle vyšel v roce 1859 i soubor povídek Strašidelný dům. Oproti předchozím sbírkám posílil Dickens v přítomném souboru nadpřirozenou tematiku, neodmyslitelně patřící ke sváteční atmosféře Vánoc. Nicméně i zde měl na mysli především to, co ve svých předešlých vánočních příbězích, mezi něž patřila např. Vánoční koleda: totiž ukázat, že tajuplnost života netkví ve sféře úkazů přesahujících běžnou všednodenní zkušenost, v setkání s duchy, strašidly či jinými fantastickými bytostmi, ale v zázračné obrodě našeho vnitřního světa, světa lásky a dobra. Vedle méně známých autorů se ve sbírce představí Dickensovi slavní spolupracovníci Wilkie Collins a Elisabeth Gaskellová. Knihu uzavírá zasvěcený doslov Zdeňka Berana, překladatele a zároveň znalce doby a díla Charlese Dickense. Knihu s nadšením ilustroval v létě 2015 Adolf Born, a tato kniha se tak bohužel řadí k jednomu z posledních tvůrčích počinů tohoto významného ilustrátora..
Plus

Obsah knihy: Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno

Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno - examplesArnošt Goldflam: Strašidelné Brno - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz