Architektura a současné město

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisMěsta jsou jedním z nejvyšších projevů lidské duchovní a fyzické kultury. Jak ale plánovat a stavět město v naší současné digitální a globální životní…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
340
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZlatý řez
ISBN9788088033028
EAN9788088033028
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr190x220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran150

Bližší informace o knize "Architektura a současné město"

Města jsou jedním z nejvyšších projevů lidské duchovní a fyzické kultury. Jak ale plánovat a stavět město v naší současné digitální a globální životní situaci, jejíž nestabilita, křehkost a dynamičnost je tak obtížně uchopitelná? Jakým způsobem plánovat a projektovat město na desetiletí a staletí dopředu, když se město téměř každý den tak chaoticky proměňuje? Architektura a současné město, autor Fialová Irena (ed.).


Anotace knihy " Architektura a současné město, autor Fialová Irena (ed.)"

Města potřebují kontinuitu, evoluci, nikoliv revoluci. Potřebují řád i svobodu, aby mohla být adaptabilní, různorodá a složitá, přitom však efektivní, trvanlivá a krásná. Texty v této knize představují malou část euroamerického uvažování o městě jako architektonickém a urbanistickém problému od druhé poloviny 80. let do současnosti. Každý z vybraných autorů přináší jiný úhel pohledu, kterým městské prostředí čte a jímž vidí profesi a roli architekta či urbanisty: od teoretické reflexe (Lieven De Cauter a Michiel Dehaene, Richard Sennett, Ali Madanipour) přes analýzu (Christopher Alexander, Roger Trancik, N. John Habraken, Nikos Salingaros) po manifest (Andrea Branzi)..
Zlatý řez

Obsah knihy: Architektura a současné město

Architektura a současné město - examplesArchitektura a současné město - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz