Aby Warburg. Porozumět dějinám umění a kulturní historii

Sleva 13%
Autor
InformaceČesky, 2018
PopisAby Warburg patří do společnosti velkých německých vědeckých géniů rané modernity, jakými byli Walter Benjamin, Sigmund Freud, Emil Kraeppelin nebo Al…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena195 Kč - SLEVA 13%
Cena s DPH
169
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBarrister & Principal Publishing
ISBN978-80-7485-129-2
EAN9788074851292
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.84 Kg
Rozměr160x230
Vazbavázaná
Počet stran152

Bližší informace o knize "Aby Warburg. Porozumět dějinám umění a kulturní historii"

Aby Warburg patří do společnosti velkých německých vědeckých géniů rané modernity, jakými byli Walter Benjamin, Sigmund Freud, Emil Kraeppelin nebo Albert Einstein. Ač byl respektován již za svého života, jeho zásadní přínos pro dějiny umění a kulturní historii byl doceněn až dlouho po jeho smrti. Aby Warburg. Porozumět dějinám umění a kulturní historii, autor Ladislav Kesner.


Anotace knihy " Aby Warburg. Porozumět dějinám umění a kulturní historii, autor Ladislav Kesner"

V posledních třiceti letech se Warburgův odkaz stal předmětem téměř kultického obdivu a kolem jeho fragmentárního díla vyrostl celý akademický průmysl. Warburg sám sebe při jedné příležitosti nazval „psychohistorikem“ a jeho myšlenky skýtají pozoruhodnou inspiraci nejen pro dějiny umění a kulturní historii, ale jsou rovněž podnětem k promýšlení některých fundamentálních otázek, s nimiž jsou vědy o mozku a mysli a sociální vědy konfrontovány.

Devět studií, sebraných v tomto svazku, přináší upravené a rozšířené příspěvky, jež zazněly na kolokviu uspořádaném Seminářem dějin umění, Centrem pro dějiny obrazu a vizuální kultury a Centrem pro transdisciplinární výzkum kulturních fenoménů ve středoevropských dějinách Masarykovy univerzity v Brně při příležitosti 150. výročí Warburgova narození v říjnu 2016. Ve svém souhrnu vypovídají o pokračující důležitosti a aktuálnosti myšlenkového odkazu velkého německého badatele nejen pro dějiny umění, ale celou sféru humanitního myšlení..
Barrister & Principal Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz