... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKniha přibližuje českému čtenáři téma zobrazování Číny, jejích obyvatel a reálií v 19.století na fotografiích, ale i ilustracích v dobových periodikác…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 210 Kč - SLEVA
Cena s DPH
820
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN880-87164-47-1
EAN9788087164471
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.99 Kg
Rozměr295 x 235 mm
VazbaV8
Počet stran296

Bližší informace o knize "... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny"

Kniha přibližuje českému čtenáři téma zobrazování Číny, jejích obyvatel a reálií v 19.století na fotografiích, ale i ilustracích v dobových periodikách a knižních pojednáních. Kniha vychází také v anglické verzi. Vydali: Arbor vitae a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze ... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny, autor Filip Suchomel, Marcela Suchomelová, Hana Dvořáková.
Anotace knihy " ... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny, autor Filip Suchomel, Marcela Suchomelová, Hana Dvořáková"

Detailně zpracovává postupné proměny této dokumentace vzhledem k využívání nového fotografického média a jeho etablování v roli předlohy pro přesnější zachycení reálií. Kniha obšírně pojednává o postupném rozmachu fotografie v několika tehdy otevřených čínských přístavech i v dalších významných čínských lokalitách, kde vznikaly nejen místopisné záběry, ale i aranžované snímky místních obyvatel. Této tvorbě se věnovali nejen cizinci z Evropy a Ameriky, ale záhy i první zdejší fotografové, kteří zakládali vlastní prosperující fotografická studia.

Autoři se rovněž věnují dobové cestopisné literatuře, dostupné ve sledovaném období zejména ve střední Evropě. Součástí publikace je i ucelený, detailními popisy opatřený katalog 125 fotografií, ze sbírek moravských rodáků Erwina Dubského a Heinricha Wawry, kteří v 60. a 70. letech 19. století Čínu navštívili a v tamních fotografických studiích získali významné soubory dobové čínské albuminové fotografie od evropských i čínských tvůrců. Kniha je rovněž opatřena jmenným a místním rejstříkem a bohatou obrazovou dokumentací doplňující jednotlivá pojednání..
Arbor Vitae

Obsah knihy: ... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny

... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny - examples... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny - examples... a z mlhy zjevily se útesy čínské - Obraz Číny - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz