Normalizační Brno / Brno za komunismu (komplet 6 knih)

Autor: Česky2020neuveden

Česko-anglické série Normalizační Brno / Brno za komunismu obsahuje souborné dílo brněnského fotografa Františky Kressy, který jedinečným způsobem zachycuje všední den a atmosféru Brna 70. a 80. let.

Již není v prodeji
Název: Normalizační Brno / Brno za komunismu (komplet 6 knih)  ISBN: 9788087122136  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087122136  Hmotnost: 0.37 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 2610, 6x kniha, 1x pouzdro  Rozměr: 120y170  Nakladatel: neuveden
informace ke knize

Detail knihy ~ Normalizační Brno / Brno za komunismu (komplet 6 knih), Kressa František

Součástí série jsou všechny doposud vydané díly - o Brně-střed, díl věnovaný brněnskému studiu Československé televize, dále svazek dokumentující pád komunismu v Brně - i závěrečný díl série o jedné z nejvýznamnějších částí města - o Královi Poli, kde působili na Šelepce Kressovi kamarádi a známí umělci jako byl Franta Kocourek a kde vyrůstal ilustrátor Petr Sís.

Výjimečná edice je skvělým dárkem pro všechny, kdo se chtějí vrátit do Brna, které již neexistují než na fotografiích: do města s opadanými omítkami, prázdnými náměstími, nepořádkem všude kolem. Tedy do města, kde dnes máme již připraveni žít – i když nám chybí a máme ho ve vzpomínkách rádi.

Normalizační Brno / Brno za komunismu (komplet 6 knih)