Quick Guide to Design Thinking

Sleva 8%
Autor
InformaceAnglicky, 2021
PopisDesignové myšlení je stále rozšířenější přístup. V posledních letech byla zavedena jako metoda, která umožňuje i té nejkonzervativnější společnosti př…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena649 Kč - SLEVA 8%
Cena s DPH
599
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788792949059
EAN9788792949059
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr150×210 mm
Vazbaměkká
Počet stran112

Bližší informace o knize "Quick Guide to Design Thinking"

Designové myšlení je stále rozšířenější přístup. V posledních letech byla zavedena jako metoda, která umožňuje i té nejkonzervativnější společnosti přijmout agilní, inovativní a podnikatelské myšlení Quick Guide to Design Thinking, autor Ida Engholm.


Anotace knihy " Quick Guide to Design Thinking, autor Ida Engholm"

Design thinking is an increasingly widespread approach. In recent years it has been launched as a method that enables even the most conservative company to adopt agile, innovative and entrepreneurial mindsets and to think outside the box.

But what is design thinking, how did it emerge, and what does it do? In Quick guide to design thinking Ida Engholm highlights the concept of design thinking from a Danish research perspective.

The book outlines the research behind design thinking and provides an overview of the many different professions, theories and methods that have contributed to developing and defining design thinking as a research and practice field. Further, it offers an introduction to current debates about design thinking and concludes in a call for design activism as a path to a sustainable future..
neuveden

Obsah knihy: Quick Guide to Design Thinking

Quick Guide to Design Thinking - examplesQuick Guide to Design Thinking - examplesQuick Guide to Design Thinking - examplesQuick Guide to Design Thinking - examplesQuick Guide to Design Thinking - examplesQuick Guide to Design Thinking - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz