Úsvit renesance (Dvorské umění císaře Fridricha II.; Bamberský a Magdeburský jezdec)

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisFridricha II. je u nás známý díky Zlaté bule sicilské. Málokdo však ví, že císař z rodu Štaufů plynně hovořil několika jazyky, že se vášnivě zajímal o…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArs Auro Prior
ISBN9788090429826
EAN9788090429826
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240 x 160 mm
Vazbavázaná
Počet stran544

Bližší informace o knize "Úsvit renesance (Dvorské umění císaře Fridricha II.; Bamberský a Magdeburský jezdec)"

Fridricha II. je u nás známý díky Zlaté bule sicilské. Málokdo však ví, že císař z rodu Štaufů plynně hovořil několika jazyky, že se vášnivě zajímal o architekturu, právo, medicínu, matematiku i přírodní vědy, že inicioval založení sicilské básnické školy, která byla vzorem i pro Danta, a že v Neapoli otevřel historicky první státní univerzitu. Úsvit renesance (Dvorské umění císaře Fridricha II.; Bamberský a Magdeburský jezdec), autor PhDr. Peter Kováč.


Anotace knihy " Úsvit renesance (Dvorské umění císaře Fridricha II.; Bamberský a Magdeburský jezdec), autor PhDr. Peter Kováč"

Giovanni Pisano, jeden ze stavitelů katedrály v Sieně, sehrál v umění 13. a 14. století podobnou roli, jakou měl za renesance Michelangelo nebo v baroku Bernini. Dobové zprávy nám umělce představují jako génia, který byl zcela zabrán do svého díla, neohlížel se na konvence a s lhostejností vnímal pojmy, jako jsou disciplína nebo pořádek. Ačkoli pracoval i ve službách císaře Jindřicha VII., otce Jana Lucemburského a děda Karla IV., dosud o něm česky nevyšla monografie. Hlavní esej historika umění Petera Kováče doplňují články odborníků z Německa, Itálie, Spojených států, Velké Británie a z Česka, které se kromě jiného týkají Pisanových současníků Arnolfa di Cambio, prvního stavitele katedrály ve Florencii, a malíře Duccia, který se podílel na výzdobě katedrály v Sieně. Kniha nabízí i do češtiny poprvé přeložené dějiny umění sepsané renesančním sochařem Lorenzem Ghibertim.

Spoluautoři knihy: Cornelia Berger-Dittscheid z Německa, Arnold Esch z Itálie, Jerzy Hauziński z Polska, Rolf Legler z Německa, Michael Menzel z Německa, Giulio Pane z Itálie, Jan Plesník z České republiky, Willibald Sauerländer z Německa..
Ars Auro Prior


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz