Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisDvoudílná publikace přináší unikátní zpracování tisícileté historie katedrály sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie na Pražském hradě založené na …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
178,72
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHilbertinum
ISBN9788090565906
EAN9788090565906
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost5.00 Kg
Rozměr285 x x235 x 10
Vazbapevná vazba, uloženo v ochranné krabici
Počet stran925

Bližší informace o knize "Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha"

Dvoudílná publikace přináší unikátní zpracování tisícileté historie katedrály sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie na Pražském hradě založené na spolupráci odborníků z řad archeologů, geologů, historiků architektury, umění, liturgie a hudby. Náklad 2x500 ks. Vydává Hilbertinum – Společnost Kamila Hilberta, z. s., a Archeologický ústav AV ČR Praha, v. v. i., s laskavou podporou manželů Radky a Petra Turkových. Zdroj/ foto: www.katedrala-viditelna.cz Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha, autor Jana Maříková-Kubková a kol..


Anotace knihy " Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha, autor Jana Maříková-Kubková a kol."

Texty doprovází bohatý obrazový aparát, jehož součástí jsou dosud nepublikované archiválie, fotografie a nově zpracované rekonstrukce a modely již neexistujících fází.

Dvoudílná publikace přináší unikátní zpracování tisícileté historie katedrály sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie na Pražském hradě. Podílelo se na ní sedmnáct autorů z řad archeologů, geologů, historiků architektury, umění, liturgie a hudby. Jejich práce je soustředěná v kapitolách dělených podle hlavních stavebních etap tak, aby vždy vedle sebe stály informace o stavebním vývoji, umělecké výbavě, liturgii a hudbě. V textových boxech a rozšířených popiskách jsou přidány informace o mimořádných počinech, významných architektonických celcích a kaplích, zásadních uměleckých dílech či důležitých osobnostech – a to jak z řad tvůrců, tak duchovních správců. Práce autorů textů je doplněna prací dalších dvaceti tří spolupracovníků, velká část z nich se soustředila na shromáždění obrazového materiálu. Po dobu pěti let se dva fotografové zabývali dokumentací současného stavu katedrály. Vedle toho hledali i způsob, jak co nejlépe přiblížit detaily, kterých si návštěvník nemusí všimnout, či prostory, které jsou přístupné jen ve výjimečných příležitostech nebo vůbec. Další se spolu s autory textů věnovali rešerším v archivech paměťových institucí, tiskových agentur či archivech soukromých a shromáždili soubor málo známých nebo často úplně neznámých archivních dokumentů a historických fotografií. Významnou roli mají v publikaci hmotové modely starších stavebních fází, jež vnikaly na základě archeologické a stavebně historické analýzy ve spolupráci autorů textů, geodetů, modelářů, architektů a malíře. Obrazově bohatá a zajímavá témata jsou soustředěna ve fotografických boxech. Celkově je v knize publikováno téměř 1800 ilustrací. Výjimečná je tato publikace také díky bibliografii, která je v současné době nejúplnějším seznamem dostupné literatury o katedrále sv. Víta, nově zpracovaným rekonstrukčním plánům starších stavebních fází, detailní plánové dokumentaci dnešního stavu chrámu a velmi podobně zpracovanému jmennému rejstříku. Spolu s nadčasovým grafickým designem usnadňují čtenářům orientaci v bohaté struktuře publikace.

Zdroj/ foto: Hilbertinum - Společnost Kamila Hilberta, z. s., www.katedrala-viditelna.cz.
Hilbertinum

Obsah knihy: Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha

Katedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examplesKatedrála viditelná a neviditelná soubor 2xkniha - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz