Katedrála v Remeši (Chrám pro korunovace francouzských králů)

Sleva 8%
Autor
InformaceČesky, 2018
PopisRemešská katedrála je významnou gotickou památkou evropského umění 13. století. Byla také místem, kde francouzský panovník přijímal korunu a královské…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena599 Kč - SLEVA 8%
Cena s DPH
550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArs Auro Prior
ISBN9788090429857
EAN9788090429857
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240 x 170 mm
Vazbavázaná
Počet stran544

Bližší informace o knize "Katedrála v Remeši (Chrám pro korunovace francouzských králů)"

Remešská katedrála je významnou gotickou památkou evropského umění 13. století. Byla také místem, kde francouzský panovník přijímal korunu a královské insignie z rukou remešského arcibiskupa. Obřad pomazání a korunovace, propracovaný ceremoniál opředený dávnými legendami, byl veřejnou manifestací prestiže francouzské monarchie a symbolem její neustálé obnovy. Edice Stavitelé katedrál 5 Katedrála v Remeši (Chrám pro korunovace francouzských králů), autor PhDr. Peter Kováč.


Anotace knihy " Katedrála v Remeši (Chrám pro korunovace francouzských králů), autor PhDr. Peter Kováč"

Remešská katedrála měla mimořádný význam nejen pro historii, ale také pro evropské dějiny umění. Její architekti a sochaři výrazně ovlivnili gotické umění v Anglii, Itálii, ve Španělsku, v Německu i v celé střední Evropě.

Text historika umění Petra Kováče doplňují studie nejvýznamnějších znalců remešské katedrály z Austrálie, Francie, Německa, Rakouska, Švýcarska, USA a Velké Británie. V knize je poprvé do češtiny přeložen francouzský korunovační řád z poloviny 13. století a významné pojednání středověkého teologa Jeana Goleina o symbolice a významu korunovace francouzských panovníků. Kniha obsahuje také texty Jacquese Le Goffa a Willibalda Sauerländera, které v Německu vyšly jako samostatné publikace. Fotografie v knize jsou dílem Petra Kováče a Lenky Horákové a vznikaly v letech 2000-2016 během opakovaných studijních pobytů v Remeši.

Pátý díl věnovaný katedrále v Remeši uzavírá knižní projekt stavitelé katedrál, který představuje evropské umění a architekturu 13. století. Všech pět svazků má dohromady celkem 2730 stran a dva tisíce původních fotografií. Svými studiemi do souboru přispělo 34 renomovaných historiků umění z osmi zemí. Antologie dobových textů v jednotlivých dílech nabídly překlady důležitých středověkých dokumentů a traktátů, které tak poprvé máme možnost číst v českém jazyce. Obdobná knižní série je na domácím i zahraničním knižním trhu zcela unikátní..
Ars Auro Prior


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz