Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky)

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisTřinácté století přineslo mimořádný rozvoj tvůrčí kreativity. Hlavním symbolem doby se staly odvážně budované chrámy, jejichž věže se hrdě tyčily k ne…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
550
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArs Auro Prior
ISBN9788072810000
EAN9788072810000
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240 x 160 mm
Vazbavázaná
Počet stran612

Bližší informace o knize "Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky)"

Třinácté století přineslo mimořádný rozvoj tvůrčí kreativity. Hlavním symbolem doby se staly odvážně budované chrámy, jejichž věže se hrdě tyčily k nebesům a už zdálky poutaly pozornost poutníků. V celé západní Evropě propukla stavební horečka. Být zedníkem, kameníkem či sochařem patřilo k váženým profesím. Ti nejtalentovanější a nejšikovnější z nich se pak stávali staviteli katedrál. Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky), autor André Chédeville, John James a Peter Kováč.


Anotace knihy " Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky), autor André Chédeville, John James a Peter Kováč"

Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější dojem o tom, jak v době vrcholného středověku vypadala a působila francouzská gotická katedrála. Jako zázrakem se jí vyhnuly všechny pohromy a války, takže dnes můžeme plně obdivovat její vznosnou architekturu i unikátně zachovalý soubor soch a sklomaleb.
Sochaře Rodina a malíře Kupku, dva zakladatele moderního umění, fascinovala chartreská katedrála jako výraz neobyčejného uměleckého mistrovství a technického umu. Kdysi k ní směřovaly davy věřících kvůli relikviáři obsahujícímu šat, ve kterém Panna Marie porodila Krista, moderní poutníky sem láká slavný labyrint a jeho údajně magické působení.
Kniha historika umění Petra Kováče obsahuje rozsáhlý soubor fotografií, které byly většinou pořízeny po nedávném restaurování architektury, soch i sklomaleb chartreské katedrály. Kováčův text kombinuje uměleckohistorický pohled s literaturou faktu a je soustředěn na široce pojatou kulturní historii středověku.
Hlavní esej doplňují studie renomovaných odborníků z Austrálie, Francie, Německa, Polska a USA. Součástí knihy je také obsáhlá antologie názorů středověkých teologů na gotickou architekturu a výtvarné umění. Kniha katedrála v Chartres navazuje na první vydání z roku 2007, byla však přepracována a podstatně rozšířena..
Ars Auro Prior

Obsah knihy: Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky)

Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky) - examplesKatedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky) - examplesKatedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky) - examplesKatedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky) - examples

Recenze knihy: Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky)


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 22.09.2020, Heureka
Klady: Skvělé dílo.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz