Hortus inventariorum. Statě k problematice inventá

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKolektivní publikace se zabývá vybranými tématy spojenými s inventářem – tradičním a hojně využívaným pramenem pro uměleckohistorické bádání.
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
190
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArtefactum
ISBN978-80-88283-03-4
EAN9788088283034
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr194x290
Vazbavázaná
Počet stran175

Bližší informace o knize "Hortus inventariorum. Statě k problematice inventá"

Kolektivní publikace se zabývá vybranými tématy spojenými s inventářem – tradičním a hojně využívaným pramenem pro uměleckohistorické bádání. Hortus inventariorum. Statě k problematice inventá, autor Jiří Roháček a Lubomír Slavíček (eds.).


Anotace knihy " Hortus inventariorum. Statě k problematice inventá, autor Jiří Roháček a Lubomír Slavíček (eds.)"

Časový záběr je od středověku do 20. století. V knize nejde pouze o představení a interpretaci konkrétních příkladů, nýbrž i o snahu zasadit fenomén inventáře do širšího kulturního, sociálního a politického kontextu. Ukázat, jak souvisí zrod a idea inventarizace s obecnějšími změnami fungování společnosti, jaký má v určitých epochách vzrůstající zájem o třídění a katalogizaci vztah k dobovým filozofickým postojům, případně k proměnám určitých sociálních vazeb. Pokouší se i vymezit pojem inventáře z uměleckohistorického a archivního hlediska a představit možnosti jeho badatelské exploatace. Komplementárně přihlíží i k dalším pramenům obdobného typu a výpovědní hodnoty..
Artefactum


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz