Tugendhat

Autor
InformaceČesky, 2014
Popisprůvodce vilou Tugendhat Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovano…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
230
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum města Brna
ISBN9788086549835
EAN9788086549835
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.11 Kg
Rozměr210 x 115mm
Vazbabrožovaná
Počet stran48

Bližší informace o knize "Tugendhat"

průvodce vilou Tugendhat Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tugendhat, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Tugendhat, autor kolektiv autorů"

Tvorbou Jiřího Krohy se zabývají dlouhodobě Monika Platzer (Architekturzentrum Wien) a Klaus Spechtenhauser (Eidgenössische technische Hochschule, Zürich). Nové poznatky přinášejí také stať Rostislava Šváchy (Akademie věd Ústavu dějin umění ČR) k mladoboleslavským architektovým stavbám, články o Krohově poválečné činnosti ve službách komunistického režimu od Martina Strakoše z Národního památkového ústavu v Ostravě a o Ateliéru národního umělce Jiřího Krohy od Kimberly Elman Zarecor (Iowa State University). Publikace obsahuje také první hodnocení teoretického díla Jiřího Krohy z pera Dity Dvořákové (Národní technické muzeum v Praze). Výsledky badatelského týmu přinášejí nové poznatky a úhly pohledu nejen na dílo Jiřího Krohy, nýbrž jsou také přínosem k dějinám architektury a výtvarného umění první poloviny 20. století v Československu..
Muzeum města Brna


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz