Jan Šrámek (grafik)

Foto: Jan Šrámek
GrafikJan Šrámek
Oborgrafika
MěstoBrno
StátČeská republika
WikipediaInformace o autorovi na wikipedii


Grafik - Jan Šrámek

Základní informace

Narození: 1983 Praha

Jan Šrámek je výtvarný umělec, ilustrátor a pedagog. Často spolupracuje s výtvarnicí Veronikou Vlkovou. Byl spolutvůrcem česko-slovenského pavilonu na Bienále architektury v Benátkách. V letech 2017 a 2020 získal cenu Czech Grand Design v kategorii Ilustrátor roku. Jeho ilustrace ke knize To je metro, člověče! byly vybrány na prestižní výstavu na Boloňském veletrhu dětské knihy v roce 2020.

Životopis - Jan Šrámek

Narodil se roku 1983 v Praze. Vizuální umělec, ilustrátor a pedagog. Absolvent Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, kde v současnosti vede – společně s Martinem Mazancem – ateliér Video. S Pavlem Ryškou spoluzaložil webový projekt Padesatky.info, který se zabývá výzkumem československé vizuální kultury padesátých let minulého století. Od roku 2004 se věnuje VJingu a pod jménem VJ Kolouch se účastnil domácích i zahraničních festivalů. Ve své tvorbě se zabývá převážně experimenty s animovaným filmem, s vektorovou grafikou, zabývá se ilustrací a zkoumáním vztahu mezi statickým a pohyblivým obrazem. Úzce při tom spolupracuje s umělkyní Veronikou Vlkovou a animátorem Martinem Búřilem. Autor ilustrací a spoluautor publikací Pražské vize (2018), Zvláštní okolnosti (2017), Pionýři a roboti (2016), Stručný glosář letenský (2016), Postavit domy nestačí: Vizuální kultura a veřejný prostor města Brna v období po druhé světové válce (2015), Ztracená Perspektiva (2012). Jeho práce byly prezentovány v galeriích a na festivalech například v Londýně, New Yorku, Amsterdamu, Soulu, Pekingu. V roce 2014 se podílel na realizaci československého pavilónu na bienále architektury v Benátkách. Za autorskou knihu Zvláštní okolnosti a za ilustrace k výstavě Paneland získal ocenění Czech Grand Design 2017 v kategorii ilustrátor roku.

iUmeni.cz: Jan Šrámek / grafika

Zpět na výpis

Nenašli jste dané dílo?

Pokud jste v naší galerii nenašli hledané dílo, zašlete nám Vaši představu na info@iumeni.cz a pokusíme se Vám dané dílo zajistit.

Pronájem umění

Rádi Vám vybavíme Vaši kancelář či obchodní prostory uměním dle vašeho výběru. Máte-li zájem, kontaktujte nás!

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Jiří Načeradský & Lubomír Typlt / PŘÍČNÝ ŘEZ - A CROSS-SECTION katalog k výstavě